22 вересня
Завантажити ще

Магнітна буря 5 і 6 лютого може зіпсувати вихідні: як боротися з її впливом та захистити організм

Магнітна буря 5 і 6 лютого може зіпсувати вихідні: як боротися з її впливом та захистити організм
Фото: bit.ua

Експерти лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН уточнили календар магнітних бур на лютий 2022 року. Є хороші новини: дещо знижуються фактори ризику, що збільшують навантаження на організми метеозалежних людей. Це відбувається у зв'язку з тим, що магнітна буря 5 лютого виявиться не настільки потужною, як очікувалося раніше. Вона не досягне червоного рівня небезпеки (5 балів із 10), зупинившись на позначці 4 бали. Про це 4 лютого повідомляється на сайті ФІАН.

Дати магнітних бур у лютому 2022 року потрібно знати навіть здоровим людям: вони впливають на кожен ослаблений організм, а взимку імунітет може підвести будь-якої миті. Краще перестрахуватися і підготуватися, щоб магнітні бурі в лютому 2022 року не застали вас зненацька.

Календар магнітних бур на лютий 2022 року станом на 4 лютого включає 5 проблемних днів і виглядає так:

 • 5 лютого – 4 бали з 10
 • 6 лютого - 4 бали з 10
 • 10 лютого – 4 бали з 10
 • 18 лютого – 4 бали з 10
 • 25 лютого – 4 бали з 10.

Магнітні бурі у лютому 2022. Інфографіка: ФІАН.

Магнітні бурі у лютому 2022. Інфографіка: ФІАН.

Магнітна буря очікується і в суботу, і в неділю, але сплески геомагнітної активності будуть короткочасними.

Метеочутливі люди можуть скаржитися на головний біль, нудоту і запаморочення. Можуть спостерігатися болі в районі серця та потилиці, тиснути віскі. Багато хто буде скаржитися на стрибки артеріального тиску та старі травми. Ночі напередодні магнітних бур також можуть бути неспокійними:

 • високий шанс безсоння;
 • можуть снитися кошмари чи просто неприємні сни;
 • через неспокійну ніч вранці та вдень може відчуватися розбитість та сонливість;
 • можливо, загостряться хронічні захворювання;
 • може спостерігатися занепад сексуальної активності;
 • проблеми з контролем емоцій: можливі спалахи гніву та напади дратівливості;
 • скарги на втому, зниження концентрації та загальну розсіяність;
 • зниження апетиту.

Магнітна буря 5-6 лютого не повинна завдати особливого клопоту. Інфографіка: ФІАН.

Магнітна буря 5-6 лютого не повинна завдати особливого клопоту. Інфографіка: ФІАН.

Чому ми так реагуємо на магнітні бурі

Магнітні бурі, які є наслідками спалахів на Сонці, у жителів Землі провокують головний біль, запаморочення та проблеми з тиском. Також страждають хворі із серцево-судинними захворюваннями в анамнезі та володарі хронічних захворювань.

Через стрибки артеріального тиску зросте навантаження:

 • на серці – тому фізичні навантаження необхідно обмежити;
 • на суглоби – можливе оніміння кінцівок;
 • на судини голови – що провокує головний біль та запаморочення.

Погіршити симптоми можуть стреси, зайва вага та неправильне харчування (у тому числі вживання алкоголю), спадковість та цукровий діабет, куріння.

Як це працює? Геомагнітні бурі – це реакція невидимої оболонки Землі – магнітосфери, вона захищає планету від сонячної радіації, відповідаючи на атаки сонячного вітру, що трапляються після спалахів на Сонці. У цей час магнітна оболонка нашої Землі ніби пульсує: то стискається над Землею, то розслаблюється. На такі коливання реагують кровоносні судини людини: капілярний кровообіг уповільнюється і провокує кисневе голодування клітин. Звідси і традиційні симптоми магнітних бур:

 • підвищення тиску в людини;
 • головний біль (іноді навіть спостерігаються мігрені);
 • знижуються працездатність та почуття концентрації;
 • спостерігається фізична та емоційна втома.

Що не можна робити в період магнітних бур

Тим, хто страждає від впливу магнітних бур, варто звести до мінімуму вживання алкоголю, важкої їжі, кофеїну та тютюнових виробів. Уникайте стресу та навантажень на роботі, не напружуйтесь. Тяжкі фізичні навантаження (особливо кардіовправи) також тимчасово переходять у розділ заборон. При цьому повністю виключати фізичну активність також не можна: її просто варто знизити (наприклад, замінити інтенсивне півгодинне тренування на пішу годину прогулянку перед сном).

У разі прояву небезпечних симптомів (тахікардія, непритомність, дуже високий тиск) – не варто покладатися на самолікування, а слід звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Як захиститися від негативного впливу магнітної бурі

У цей час варто більше відпочивати, дихати свіжим повітрям та стежити за своїм водним балансом (норма води для дорослої людини на добу: 30 мл на кожний кілограм ваги тіла), забезпечити повноцінний сон – не менше 7-8 годин на день, пити трав'яний чай - з ромашки, м'яти, липи тощо; по можливості більше перебувати в спокійній обстановці або на відпочинку, відкласти прийняття важливих рішень на більш сприятливий час.

Також у ці дні особливо старанно слідкувати за своїм артеріальним тиском, а під рукою лікарі радять тримати необхідні ліки. Від поїздок за кермом автомобіля, наскільки можна, теж варто відмовитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних умов, наслідки пройдуть практично непомітно для організму. Але варто зазначити, що повного захисту від магнітних бур не існує.