Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 квiтня
Завантажити ще

Митрополит Антоній (Паканич) про психологічні проблеми: сповідь у храмі чи консультація психолога?

Митрополит Антоній (Паканич) про психологічні проблеми: сповідь у храмі чи консультація психолога?

Треба чітко розуміти, чим відрізняється Таїнство сповіді від консультацій психолога. На сповідь людина йде для того, щоб позбутися гріха. Коли людина вчиняє гріх, її в цьому викриває сумління. І ось ці докори сумління та внутрішній жаль штовхають людину йти на сповідь та каятися у своїх гріхах, щоб отримати прощення. Сповідь – це єдиний доступний нам спосіб позбавитися скоєного гріха.

Зазвичай сповідь поєднується з духовною бесідою, під час якої священник може дати людині поради про те, як треба проводити життя, як боротися з гріхом, від чого треба відмовитися, а які якості треба в собі розвивати. Однак бесіда зі священником завжди спрямована на боротьбу з гріхом та його наслідками.

До психолога ж звертаються зовсім з інших причин. Психолог допомагає людині адаптуватися до оточуючого середовища, змінити якість свого життя, подолати певні психологічні проблеми. Люди йдуть за консультацією до психолога, коли в них руйнуються сімейні стосунки, коли з’являється невмотивований страх, коли стає складно будувати відносини з людьми тощо. В таких ситуаціях не йдеться про відчуття гріха чи боротьбу з гріхом. Звісно, гріховний стан людини тягне за собою зміни у її поведінці, у її спілкуванні з ближніми. Тому духовна бесіда зі священником може торкатися і суто психологічних питань. Однак священник має добре відчувати, де закінчується духовна опіка і починається психологічне консультування.

Психологічну підтримку людина може отримати не тільки від професійних психологів. Інколи людину достатньо просто вислухати і підтримати, і це вже допоможе їй подолати внутрішню кризу. Але краще, коли психологічним консультуванням займаються люди, які мають спеціальну освіту і досвід.

Священник, приймаючи сповідь, може відчути, що людина потребує спеціальної психологічної допомоги. Порада для людини звернутися до психолога в такому разі є виявом пастирської допомоги та відповідальності. Наприклад, якщо священник під час сповіді дізнається про важку хворобу людини, він не береться за її лікування, а рекомендує звернутися до професійного лікаря. Так само і з психологічними проблемами. Побачивши ознаки таких проблем, священник може спрямувати людину до психолога. Інколи при православних храмах навіть проводяться спеціальні консультації психологів.

Новини по темі: релігія