Завантажити ще

У космічному агентстві заявили, що будувати космодром на материковій частині України не будуть

У космічному агентстві заявили, що будувати космодром на материковій частині України не будуть
Фото: pixabay.com

Глава космічного агентства Володимир Тафтай спростував інформацію про те, що космодром, який має намір збудувати Україна, з'явиться на материковій частині країни. Це небезпечно для населення регіону, до того ж зони падіння сходинок там дуже обмежені. Про це Тафтай сказав у інтерв'ю "КП" в Україні".

- У рамках космічної програми ми не розглядаємо варіант створення на материковій частині України космодрому з цілої низки причин. Насамперед – через географічне розташування. Навколо – густонаселені райони. І зони падінь сходинок дуже обмежені, - запевнив він.

Експерт пояснив, що при плануванні запуску ракет потрібно передбачати місця для падіння першої та другої ссходинок. У разі запуску з Чорного моря з одного боку у нас Туреччина, з іншого – Європа. Це не дозволяє планувати безпечні траєкторії запуску з Чорного моря.

За його словами, наразі експерти розглядають лише можливість плавучого космодрому, який може бути розташований в Атлантичному океані та (за потреби) переміщатися в інші місця.

При цьому Тафтай підтримав ідею створення власного космодрому.

- Це цікаво та економічно доцільно. Тому що обсяг корисних вантажів, що запускаються в космос, вже дуже великий і продовжує зростати. Це затребуваний напрямок, перспективний ринок і, безумовно, це правильне застосування тим знанням та технологіям, що є в Україні.