20 червня
Завантажити ще

Харківський бабак Тимко передрік українцям нестабільну весну

Харківський бабак Тимко передрік українцям нестабільну весну

У селищі Гайдари (Зміївський район), де розташована біостанція ХНУ імені Каразіна, всесвітній День бабака відзначили, розбудивши байбака Тимка – головного синоптика України. З лігва бабака виймала донька вченого Віктора Токарського, Надія Токарська. Як пише Kharkow today, у результаті похмура погода завадила йому побачити власну тінь.

- Незважаючи на те що Тимко не побачив власної тіні, весна буде досить нестабільною. Каже, що на нас чекають температурні коливання. Весна прийде за розкладом, але буде досить прохолодною, - пояснила прогноз Тимка доглядачка.

Попереднього року Тимко III прокинувся за кілька днів до офіційного "побудки". Під час фотосесії тварина помітно нервувала на руках у хранительки та видавала "посвистування". Тоді теж було похмуро, і хранителька повідомила, що весна буде ранньою.

День бабака щорічно відзначається 2 лютого. У цей день люди спостерігають за маленькою твариною та її поведінкою. Вважається, що з його дій можна зрозуміти, чи скоро настане весна.

У День бабака існують лише дві основні прикмети:

  • тварина не бачить власної тіні і спокійно виходить із нори – весна буде ранньою;
  • гризун у сонячний день бачить свою тінь, лякається та ховається в нору – доведеться зимувати ще шість тижнів.

До речі

Бабак Тимко – не єдиний провісник весни в Україні. Окрім нього прогнозують погоду і у Львові. У місцевому еколого-натуралістичному центрі живуть бабачихи Марусі, які також прокидаються, щоб зробити прогноз, щоправда, на два тижні пізніше, ніж Тимко. Торік бабачих не турбували, а весну передбачили… фазани.

Новини по темі: День бабака