Завантажити ще

У Каталонії помилували сотні жінок, страчених за чаклунство за часів Середньовіччя

У Каталонії помилували сотні жінок, страчених за чаклунство за часів Середньовіччя
Фото: 1997 / ru.wikipedia.org

Парламент Каталонії ухвалив постанову про визнання невинними всіх жінок, яких у регіоні стратили за звинуваченням у чаклунстві між XV та XVIII століттями. Про це повідомляє іспанське видання El Correo.

Як пишуть ЗМІ, за оцінками істориків, у цей період у Каталонії за чаклунство було страчено близько 700-1000 жінок.

Рішення каталонського парламенту підтримали ліві та націоналістичні партії у парламенті Каталонії. Вони порівняли полювання на відьом із феміцидом.

Документ також пропонує владі міст Каталонії розглянути можливість перейменувати площі та вулиці на згадку про жінок, які стали жертвами звинувачень у чаклунстві.

Як зазначає "Медуза", Каталонія стала одним із перших регіонів у Європі, де наприкінці XV століття почалися суди над «відьмами». Підсудних (переважно це були жінки) зазвичай звинувачували у чаклунстві через раптову загибель дітей, природні катаклізми та поганий врожай. При цьому як метод страти найчастіше обирали не спалювання на багатті, а повішення, щоб заощадити дрова.

Людей, звинувачених у чаклунстві, раніше посмертно визнавали невинними й у інших країнах. Так, у Німеччині та Норвегії встановлено меморіали на згадку про них. У парламенті Шотландії розробляють законопроект про помилування жінок та чоловіків, оголошених відьмами та чаклунами у XVI-XVIII століттях. Передбачається, що їх було не менше ніж 3800 осіб.