Завантажити ще

Астрофізики виявили в нашій галактиці дивний сяючий об'єкт

Астрофізики виявили в нашій галактиці дивний сяючий об'єкт
Фото: ICRAR/Куртін

Австралійські вчені зафіксували в нашій галактиці незвичайний об'єкт, який кожні 18 хвилин випромінює радіоенергію протягом хвилини. Про це повідомляє ВВС.

Цей об'єкт був уперше виявлений студентом Кертинського університету Тайроном О'Доерті у західній Австралії. Використовуючи телескоп під час роботи у Міжнародному центрі радіоастрономічних досліджень (ICRAR), він помітив дуже потужне джерело спалахів радіоенергії. Це відкриття поставило вчених у глухий кут.

Вчені пояснюють, що подібні спалахи часто фіксуються в космосі, але спалах, що триває цілу хвилину, за словами вчених, є чимось надзвичайним.

- Цей об'єкт з'являвся та зникав протягом кількох годин спостережень. Це було дуже несподівано та дивно для астронома, бо жоден об'єкт у небі так не поводиться, - розповіла астрофізик Харлі-Уокер.

Вчений ICRAR доктор Джемма Андерсон у свою чергу заявила, що об'єкт «дуже дивний» з огляду на тривалість спалахів.

Фахівці ICRAR вже з'ясували, що джерело спалахів знаходиться на відстані 4 000 світлових років від Землі, воно має дуже сильне магнітне поле. Ймовірно, це може бути нейтронна зірка або білий карлик, тобто зірка після колапсу.

Раніше космічна рентгенівська обсерваторія Chandra Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала спіральну галактику Месьє 94 у сузір'ї Гончі Пси.

Новини по темі: Космос астрономія вчені