Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
10 травня
Завантажити ще

Анатолій Квітка: Гну свою лінію - важливо бути не таким, як всі

Анатолій Квітка: Гну свою лінію - важливо бути не таким, як всі

З 11 по 19 лютого у столичному Будинку художника відбудеться виставка «Країна митців», на якій представлять свої роботи понад 60 майстрів. Одним з них є Анатолій Квітка - художник, який обрав для себе сучасний і дещо незвичний напрямок - пише свої картини за допомогою власного тіла та звичайних пластикових пакетів.

- Анатолію, як у вас з’явилась ідея створювати полотна за допомогою пластикових пакетів?

- Це трапилось випадково. Якось я помітив, що під впливом вогню звичайні пакети з супермаркету трансформуються і набувають досить цікавої фактури. Я вирішив поекспериментувати - написати з їхньою допомогою полотно. І звичайні пакети перетворилися у арт-об’єкт. Далі я спробував використовувати пластикові пляшки та шматки водопровідних труб. Виходить, що із вторинної сировини теж можна створювати мистецтво.

- Наскільки мені відомо, ви працюєте офіціантом, розкажіть, чому вирішили спробувати себе у мистецтві?

- Колись мені приснився дуже емоційний сон: дідуся на човні без весел хвилями відносить у море. Він був приречений, тому лише безпорадно дивився на берег... Я прокинувся під враженням і вирішив, що повинен намалювати те, що мені наснилось. Це була моя перша дещо наївна картина. Я зовсім не вмів малювати, але за допомогою інтернет-уроків почав навчатись. Вивчаючи сучасні тенденції мистецтва, зрозумів, що можу робити концептуальні речі.

- Як ваші картини вперше потрапили на виставку?

- У соцмережах я знайшов оголошення про виставку і вирішив запропонувати свої картини для експозиції, надіслав організаторам заявку. Невдовзі я отримав запрошення. Це була моя перша виставка, яка проходила у арт-кафе.  І мій перший досвід. Мені сподобалась атмосфера, що там панувала. Я познайомився з новими цікавими людьми. Мої картини викликали певний інтерес, і це дуже надихало.

- Чи купують ваші полотна?

- Поки що продав лише одне. Я сам влаштував у соцмережах міні-аукціон. І в мене буквально наступного дня купили картину. Вона мала дещо гумористичну концепцію і називалась «Рукожоп». Для її створення я використовував власне тіло як принт. Навколо неї створився певний ажіотаж, виявилось, що цю картину хотіли придбати ще декілька людей, але я, не маючи досвіду, поквапився і продав першому бажаючому.

- Були схвальні відгуки під зображенням картини?

- Відгуки були різні. Переважно мене критикували. Можливо, тому що мої картини дещо нестандартні, а люди звикли до класичного мистецтва у вигляді пейзажів, натюрмортів, котиків... Разом з тим мої картини викликали резонанс. А до критики я ставлюся із гумором. Адже у мене своє бачення. Гну свою лінію і не боюсь виставляти провокаційні роботи. Щоб бути поміченим, важливо бути не таким, як всі.

- Є якийсь меседж, який ви хочете донести світові?

- Досить часто я працюю у абстрактному стилі. Звичайно, у кожну картину я вкладаю певну ідею. Але люди бачать там щось своє. І саме це цікаво. Наразі готую персональну виставку, до якої увійдуть 10 робіт, створених із використанням пластику. Сподіваюсь, це викличе інтерес публіки. Планую також показати цю експозицію за кордоном.

Фото
Фото
27 Сiчня 202211:00
Новини по темі: Виставки Картини Художники