Завантажити ще

Найпотужніший космічний телескоп у світі "Джеймс Вебб" прибув на орбіту навколо Сонця

Найпотужніший космічний телескоп у світі
Фото: twitter.com/NASAWebb

Найбільший і найпотужніший телескоп у світі "Джеймс Вебб" прибув на своє гравітаційне місце на орбіті навколо Сонця, на відстані майже мільйона миль (близько 1,6 млн км) від Землі. Про це пише Reuters.

- "Джеймс Вебб" досяг пункту призначення в позиції орбітальної стабільності між Землею та Сонцем, відомим як точка Лагранжа. Звідти "Вебб" піде спеціальним шляхом "ореолу", який тримає телескоп у постійному вирівнюванні із Землею, але поза її тінню, оскільки планета і телескоп обертаються навколо Сонця в тандемі, - зазначили експерти.

На сьогоднішній день "Джеймс Вебб" – найбільший, найдорожчий та найчутливіший оптичний та інфрачервоний космічний телескоп в історії людства та один із найважливіших проектів в астрономії. Телескоп дозволить проводити широкий спектр досліджень в астрономії та космології, спостерігати деякі найбільш віддалені об'єкти та події у Всесвіті, наприклад утворення перших галактик.

Головне дзеркало телескопа – 6,5-метровий покритий золотом берилієвий рефлектор – матиме збірну площу 25,4 кв. м завдяки 18 гексагональним дзеркалам діаметром 0,9 кв. м кожне.

Унікальний апарат вартістю 10 млрд доларів був запущений 25 грудня 2021 з Французької Гвіани.

У грудні зонд НАСА Parker Solar Probe вперше торкнувся Сонця. Це єдиний космічний апарат, який зміг наблизитись до нашої зірки так близько. Крім максимального наближення, зонду вдалося зробити кілька знімків з атмосфери – це допоможе вченим дізнатися більше подробиць про Сонце.

Новини по темі: Космос Телескоп НАСА