Завантажити ще

Три роботи Бенксі з колекції попзірки Роббі Вільямса підуть з молотка

Три роботи Бенксі з колекції попзірки Роббі Вільямса підуть з молотка
Фото: instagram.com/robbiewilliams

Три відомі роботи легенди стріт-арту - британського художника Бенксі - будуть продані на аукціоні Sotheby's. Додаткову цінність їм надає те, що вони перебувають у приватній колекції іншої британської поп-ікони - співака Роббі Вільямса.

Вільямс продає три роботи Бенксі - "Цілові копи", "Дівчинка з повітряною кулею" та "Vandalised Oils". Очікується, що їх буде продано за суму від 7 млн до 10 млн фунтів. Роббі сказав, що вважає ці три роботи Бенксі «одними з найкращих його картин».

- Ці роботи об'єднують культурну спадщину двох найбільших британських зірок: Роббі Вільямса та Бенксі, - прокоментував майбутній продаж Х'юго Кобб із Sotheby's для The Guardian.. - Як і їхній творець, як і їхній власник, вони уїдливі, знакові, нешанобливі та унікальні.

Графіті "Цілові копи" вперше з'явилася на стіні паба Принц Альберт у Брайтоні у 2004 році. Малюнок було видалено у 2014 році після неодноразових актів вандалізму. Копія цього твору у власності Вільямса - це картина на полотні 2005 року, вартість якої оцінюється в 2.5-3.5 млн. фунтів стерлінгів.

"Дівчинка з повітряною кулею" була намальована під мостом Ватерлоо у Лондоні у 2002 році. У 2018 році полотно із зображенням пройшло через шредер, вбудований у його раму, за кілька миттєвостей після того, як воно було продано за 1 млн фунтів стерлінгів. "Самознищення" роботи стало світовою сенсацією. Версія Вільямса 2006 зображена на металі і оцінюється в 2-3 млн фунтів.

На картині "Vandalised Oils (Choppers)" 2005 зображені два військові вертольоти, що порушують безтурботний пасторальний пейзаж. Вона є частиною серії робіт Бенксі, в якій графіті накладаються на класичні картини олією, і оцінюється в 2.5-3.5 млн. фунтів стерлінгів.

Три роботи будуть виставлені на Sotheby's у Нью-Йорку у суботу, 22 січня, на шість днів. Потім їх можна буде побачити у Гонконгу та Лондоні, після чого їх буде продано 2 березня.

Раніше повідомлялося, що в США спалили картину Бенксі, куплену майже за 100 тисяч доларів, щоб перетворити її на NFT-токен. Картина Бенксі " Дівчина з повітряною кулею ", яка стала подвійно легендарною після самознищення шредером під час аукціону, у 2021-му повторно пішла з молотка у напіврозрізаному вигляді за рекордні 18.6 млн фунтів. У 2019 році іншу роботу Бенксі, "Автономний парламент", купили за 12,2 мільйона доларів - це на той момент теж рекорд, і на той момент вона художнику вже не належала.