Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Вчені сфотографували невідомі раніше ділянки загадкової туманності Полум'я

Вчені сфотографували невідомі раніше ділянки загадкової туманності Полум'я
Фото: eso.org

Європейські вчені за допомогою радіотелескопа Atacama Pathfinder Experiment, що знаходиться в Чилі, змогли розглянути ділянку зіркоутворення та відкрити раніше невідомі деталі туманності Полум'я. Астрономи також виявили нову туманність, в якій, можливо, немає зірок. Про це повідомляє ScienceAlert.

Туманність NGC 2024, або туманність Полум'я, знаходиться у скупченні туманностей під назвою Хмара Оріону, яке перебуває у сузір'ї Оріон.

До складу Хмари Оріона входить кілька зіркоутворюючих туманностей, а сама Хмара знаходиться на відстані 1600 світлових років від нас і має ширину кілька сотень світлових років, пояснюють дослідники.

- Як люблять говорити астрономи, щоразу, коли з'являється новий телескоп чи інструмент, спостерігайте за Оріоном: завжди буде щось нове та цікаве для відкриття! Хмара Оріона та її туманності – це чудова лабораторія для вивчення процесу народження зірок, – зазначив Томас Станке з Європейської південної обсерваторії.

Туманність Полум'я – це емісійна туманність, тобто вона випромінює своє власне світло на відміну від відбивних туманностей, що світяться лише відбитим світлом зірок, і темних туманностей, які взагалі не світяться. Також це ділянка зіркоутворення, молоді зірки в таких областях бувають дуже гарячими, тому туманність світиться дуже яскраво. У цій туманності знаходяться сотні нещодавно створених зірок, які сконцентровані у її центрі. Саме тому ця ділянка схожа на гігантське космічне багаття.

За словами Станке, зірки народжуються у хмарах щільного пилу і газу, які затемняють зірки в оптичному діапазоні. Проте радіотелескоп Atacama Pathfinder Experiment може отримувати зображення в радіодіапазоні, а тому вчені відкрили нові деталі, які раніше були приховані.

Наприкінці грудня вчені опублікували нові фотографії Червоної планети, які зробив зонд "Тяньвень-1", Апарат працює на Марсі з лютого 2021 року разом із марсоходом "Чжуронг". На кадрах можна розглянути як самі орбітальні апарати, так і поверхню планети.

Новини по темі: Космос астрономія вчені