Завантажити ще

Відома пустельниця Агафія Ликова перехворіла на загадкову хворобу: Тиждень не могла ні їсти, ні пити

Відома пустельниця Агафія Ликова перехворіла на загадкову хворобу: Тиждень не могла ні їсти, ні пити
Фото: прес-служба РТУ МИРЕА (Лев Кузьмін)

Таїжниця Агафія Ликова більшу частину свого життя провела в глушині біля річки Еринат (територія заповідника «Хакасський»). Восени 2021-го року на неї напала «загадкова хвороба», через яку 77-річна пустельниця ледь оговталася, пише « Комсомольська правда – Красноярськ».

- Хворіла страшно. Думала, все, не видер. Один тиждень не могла ні їсти, ні пити. Картоплю навіть не викопала. Така хвороба страшна. Звідки воно таке сталося? Я вже й ліки не стала пити. Нічого не допомагало, – розповіла Ликова.

Вона мала високу температуру, кашель, дику слабкість, «ламало». Ніхто не знає, яка це хвороба. Можливо, коронавірус, але точно сказати складно. У результаті організм тайговиці зміг впоратися з недугою. Хворіла тяжко, але змогла оклематися. Власними силами цього разу без медикаментів.

- Хоча взагалі ліки Агафія собі дозволяє, навіть антибіотики. Тим часом раніше не вживала жодних взагалі. А потім на неї вплинули священики, духовні отці. Переконали, що ліки можна пити. І вона дала собі послаблення, розповів Андрій Горбатюк, керівник експедицій РТУ МИРЕА, які час від часу навідуються до пустельниці, щоб допомогти.

Остаточно відновитися Ликовій поки що не вийшло: після хвороби у неї стала сильно трястися ліва рука.

Чому пустельниця живе в тайзі

У непролазні ліси сім'я старовірів Ликових бігла від гонінь «богопротивної» влади. Провели пустельники близько чотирьох десятків років, поки на них не натрапили геологи. Знаменитими Ликовими зробив журналіст «Комсомольської правди» Василь Пєсков, який розповів світові історію сім'ї. 1988-го помер батько Агафії - Карп Йосипович. Вона лишилася сама. І продовжує нести свою духовну вахту. Все життя 77-річної пустельниці – тяжка праця та молитва.

Сьогодні бабусю взяли під крило інспектори заповідника, а також волонтери з технологічного університету Москви (РТУ МИРЕА).

Зараз для пустельниці - найсуворіший час, зима. Волонтери, що приїхали, допомогли наколоти дрова, підготуватися до холодів. Також поруч із нею живе диякон Георгій, який за потреби допомагає по господарству.

Новини по темі: відлюдники Агафія Ликова