18 травня
Завантажити ще

У чому суть таїнства Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа

У чому суть таїнства Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа

Хрещення Господнє – це одне з найбільших християнських свят, встановлене на честь події Хрещення Господа нашого  Іісуса Христа в річці Йордан святим Іоаном Хрестителем. 

Це свято називається також Богоявленням, тому що під час Хрещення Іісуса людству вперше явно відкрилась Троїчність Божества: в той час, коли Бог Син хрестився в Йордані, Бог Дух Святий зійшов на Нього у виді голуба, а голос Бога Отця проголосив: «Це Син Мій Улюблений, в Якому моє благовоління» (Мф. 3:17).

Крім того, Хрещення Господнє – це день, коли Іісус Христос вийшов на суспільну проповідь Євангелія, тобто благої звістки про те, що віднині людство отримало можливість знову возз’єднатися з Богом. Таким чином, Хрещення Господнє – це той день, коли почалась всесвітня проповідь вчення Христа. І ця звістка про спасіння світу проголошується і досі, і буде проголошуватись до кінця світу.  

Своїм життям, Своєю смертю і Своїм Воскресінням Іісус Христос переміг гріх і його наслідки. І кожен з нас долучається до цієї перемоги, звершеної Господом, приймаючи участь у таїнстві хрещення. Тому що саме в хрещенні ми помираємо для гріха і народжуємося для святості.

І саме тому в цей день, за церковною традицією, освячується вода, як одна з основних стихій природи. І ця вода, яка має назву «Велика Агіасма», тобто Велика Святиня, стає «банею останку» – тим середовищем, яке отримує властивість очищувати людину, вдосконалюючи її і відроджуючи до нового духовного життя – життя у Христі. Причому ця вода освячує не тільки людину, а й все те, що її оточує.

Тож, святкуючи Хрещення Господнє, ми повинні молити всемилосердного Бога, щоб Він завжди просвітлював нас Своєю благодаттю. Тому що тільки завдяки її дії ми зможемо побачити у своєму серці Бога. І дай Бог, щоб дотик до Божественної благодаті укріпив нас і привів нас до нового життя, а радість Божої присутності змінила кожного з нас на краще.  

Новини по темі: УПЦ КП Церква