21 травня
Завантажити ще

У Швеції знайшли оригінал друку Пилипа Орлика

У Швеції знайшли оригінал друку Пилипа Орлика
Фото: facebook.com/taras.chuhlib

У Королівському архіві Швеції дослідники знайшли особисту печатку гетьмана Пилипа Орлика, яка раніше не була відома українській історичній науці. Про це повідомив доктор наук Інституту історії України Тарас Чухліб у своєму Фейсбуці.

- Історична бомба – на святах у Швеції знайшли особисту печатку гетьмана Орлика! За допомогою наших дослідників у Королівському архіві у Швеції щойно було знайдено оригінальний особистий друк із гербом "Новина" гетьмана Пилипа Орлика, яка до цього часу не була відома світовій та українській історичній науці, - написав він.

Також Чухліб вперше опублікував фотографію знайденого у Швеції оригінального друку українського гетьмана.

У Швеції також зберігається латинський варіант Конституції Пилипа Орлика. Документ, датований 1710 роком, складається з 13 аркушів і зберігається у держархіві. Це єдина відома оригінальна копія Конституції Пилипа Орлика. Її зберігають в окремому сейфі, де забезпечено постійний режим вологи та температури.

У серпні 2021 року влада Швеції передала Україні з нагоди 30-річчя незалежності країни три копіїКонституції Орлика. Тоді у соборі святої Софії відбулася виставка, на якій українці могли побачити історичний документ.

Новини по темі: Швеція Історія