26 червня
Завантажити ще

Український супутник Січ-2-30 вперше вийшов на зв'язок із центром на Хмельниччині

Український супутник Січ-2-30 вперше вийшов на зв'язок із центром на Хмельниччині
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Перший сеанс зв'язку українського супутника " Січ-2-30 ", виведеного на космічну орбіту, з Національним центром управління та випробувань космічних засобів поблизу міста Дунаївці Хмельницької області пройшов успішно. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі президент Володимир Зеленський.

- В даний час з апаратом встановлений стійкий зв'язок, всі його бортові системи працюють у штатному режимі. Дані, отримані завдяки «Січ-2-30», допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сфері лісового та водного господарства, безпеки та оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, - написав Зеленський.

Як зазначив президент, український супутник також буде інтегрований до програми Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

- Переконаний, що успішна реалізація таких масштабних космічних проектів і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь буде візитівкою нашої країни, - наголосив він.

Запуск українського супутника "Січ-2-30" відбувся 13 січня з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида. Супутник був запущений ракетою-носієм Falcon 9, що належить компанії SpaceX. Для України ця подія стала грандіозною, оскільки запуск нашого супутника відбувся вперше за останні 11 років та пройшов успішно.

Новини по темі: супутник Космос