21 листопада
Завантажити ще

Український супутник 13 січня вперше за 11 років відправиться до космосу. О 20:15 він пролетить над Україною (онлайн-трансляція)

Український супутник 13 січня вперше за 11 років відправиться до космосу. О 20:15 він пролетить над Україною (онлайн-трансляція)
Фото: facebook.com/volodymyrtaftay

Український супутник "Січ-2-30" 13 січня о 18.50, якщо запуск відбудеться без перешкод, буде виведений на орбіту, а о 20.15 пролетить над Україною. Про це повідомив голова Держкосмосу Володимир Тафтай на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Друзі, сьогодні у нас важливий день. Ми запускаємо український супутник "Січ-2-30". Запуск – о 17.26 (тут і далі – все за київським часом). О 18.50 – відділення супутника від ракети Falcon 9. О 20.15 – проліт супутника над територією України, зв'язок. "Таймінг може змінюватися з об'єктивних причин, стежте за новинами", - розповів Тафтай.

Запуск відбудеться з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США. "Січ-2-30" – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті.

"Ми вже підготували проект космічної програми, що передбачає створення групи із 8 українських супутників на орбіті до 2025 року", - зазначив глава Держкосмосу.

Призначення супутника "Січ-2-30" – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних завдань. При цьому він дозволить отримувати і досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.

"Запуск супутника – крок для повернення України до космосу. Ми зробили все для того, щоб цей крок був вдалим", - підсумував Тафтай.

Ракета із українським супутником Січ-2-30 вже на стартовому столі. Фото: facebook.com/volodymyrtaftay

Ракета із українським супутником Січ-2-30 вже на стартовому столі. Фото: facebook.com/volodymyrtaftay

Супутник "Січ-2-1" (тепер "Січ-2-30") є модифікацією супутника "Січ-2", запущеного у 2011 році. КБ “Південне” закінчило збирати зразок у 2019-му. Він призначений для отримання цифрових зображень Землі та моніторингу параметрів магнітосфери. Спроектований, зібраний та протестований у Дніпрі на КБ "Південне". Деякі компоненти супутника виготовляються компаніями з Європи та Південної Кореї.

"Січ-2-1" у 2021-му перейменували на "Січ-2-30", оскільки президент Володимир Зеленський дав доручення запустити його саме на рік святкування 30-річчя Незалежності. Не вийшло: SpaceX перенесла дату старту з грудня 2021-го на січень 2022-го. Загальна вартість запуску українського супутника "Січ 2-30" компанією Ілона Маска SpaceX коштуватиме Державному космічному агентству України 1,99 мільйона доларів.

Спочатку запуск "Січ-2-30" планувався на 2015 рік. Запустити апарат хотіли з бразильського космодрому "Алкантара" за допомогою ракети-носія "Циклон-4". Однак цей космодром досі не добудували, а запуск супутника після цього кілька разів переносили.

Останній свій супутник, "Січ-2", Україна відправила на орбіту в серпні 2011 року за допомогою ракети-носія "Дніпро-1", який тоді виробляли на "Південмаші" із залученням російських компаній.