Завантажити ще

В Україні офіційно з'явилося електронне посвідчення ветерана

В Україні офіційно з'явилося електронне посвідчення ветерана
Фото: t.me\verkhovnaradaukrainy

В Україні набув чинності закон про Єдиний державний реєстр ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана. Документ було оприлюднено у газеті Верховної Ради "Голос України" 11 січня. Відповідний закон Рада ухвалила 14 грудня 2021 року. Про це повідомляє "Укрінформ"

Документом № 1954-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана" запроваджуються електронні посвідчення, зокрема для ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів їхніх сімей.

Е-посвідчення ветерана – це електронне відображення інформації, що міститься у посвідченні особи разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).

Передбачається, що посвідчення формується безкоштовно за бажанням громадянина, на ім'я якого його видано, оформляється із застосуванням коштів Єдиного державного реєстру ветеранів війни та використовується на території України для підтвердження відповідного статусу, отримання пільг та компенсацій.

Електронне посвідчення може використовуватись як аналог відповідного документа у формі книжечки.

Е-посвідчення формуються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема через його мобільний додаток.

Для формування документа використовуються відомості, передані до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг відповідно до вимог законодавства України з Єдиного державного реєстру ветеранів війни та автоматизованих інформаційних та довідкових систем, реєстрів та банків даних, власниками яких є органи держвлади та місцевого самоврядування.

Порядок формування е-посвідчення ветерана, їх електронних копій та їх перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами визначається Кабінетом міністрів України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов'язані забезпечити перевірку посвідчення, яке пред'являється громадянами України.