21 вересня
Завантажити ще

Клопотенко розповів, чому нове меню може не подобатися школярам. І що в цьому випадку робити

Клопотенко розповів, чому нове меню може не подобатися школярам. І що в цьому випадку робити
Фото: potrošač.gov.ua

У січні 2022 року всі школи повинні були перейти на нове меню. Проте виявилося, що більшість не в захваті від оновлення страв і діти не харчуються у їдальнях. Цьому може бути кілька причин, вважає один із авторів нових шкільних страв – Євген Клопотенко.

За його словами, якщо діти не в захваті від харчування, батьки можуть:

  • Переглянути норми харчування. Якщо їжа не відповідає прописаним там тезам, це порушення.
  • Дізнатися, чи відмовилися у школі повністю від цукру та солі. Якщо так – то це некоректно. Кулінар зазначив, що діє перехідний етап, згідно з яким кількість солі та цукру має зменшуватися поступово.
  • Якщо у школі оголосили, що страви готуються по «карті Клопотенко», подивитися, які страви пропонував кулінар, як вони виглядають, і перевірити, чи вони схожі на їжу в школі. Якщо є невідповідності - це порушення. Побачити фото страв, покрокову підготовку та інші подробиці меню можна тут

Що робити, якщо виявили порушення

Попросити пояснення у адміністрації школи. Якщо школа не реагує – звернутися до ДПС. Для цього створено спеціальний чат-бот у телеграмі: @derzhspozhivsluzhba_bot

- Але навіть за всіх цих обставин я розумію, що деякі кухарі мають недостатню кваліфікацію. Тому в лютому-березні моя команда "Культура їжі I Cult Food" разом із україно-швейцарським проектом "Діємо для здоров'я" запустять в обласних центрах офлайн-тренінги для кухарів, - наголосив Клопотенко.

Як виглядає нове шкільне меню

Ініційовано першою леді України Оленою Зеленською. Загальні правила нових норм шкільного харчування: менше хліба, менше солі, менше цукру, більше овочів, більше фруктів та більше м'яса.

Над розробкою нового шкільного меню працював Клопотенко разом із своєю командою. Усього «карта Клопотенко» складається із 160 страв. Рецепти затверджені ДПС та МОЗ і рекомендовані на національному рівні.

Школи також мають можливість розробляти власну карту страв відповідно до нових вимог.

Новини по темі: шкільне харчування Школи