25 вересня
Завантажити ще

У карликовій галактиці астрономи виявили надмасивну чорну діру

У карликовій галактиці астрономи виявили надмасивну чорну діру
Фото: nasa.gov

Група астрономів з Дартмутського коледжу США виявила надмасивну чорну діру в карликовій галактиці Mrk 462. За словами вчених, знайти такі об'єкти вкрай складно, і їхнє виявлення - велика рідкість для науки. Про це повідомляє прес-служба Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

Використовуючи космічну рентгенівську обсерваторію «Чандра», дослідники встановили, що ця чорна діра приблизно в 200 тисяч разів масивніша за Сонце.

Галактика Mrk 462 налічує лише кілька сотень мільйонів зірок, що робить її карликовою. Для порівняння, у нашій галактиці Чумацький Шлях знаходяться кількасот мільярдів зірок.

- Ця чорна діра в Mrk 462 є однією з найменших із надмасивних чорних дір. Знайти подібні чорні діри дуже важко, - зазначив один із авторів дослідження астроном Джек Паркер.

За словами дослідників, у великих галактиках чорні діри знаходять досить часто, а ось у карликових галактиках їх дуже складно побачити, оскільки такі галактики дуже малі і тьмяні і телескопам важко їх виявити.

Наприкінці грудня Китай опублікував нові фотографії Червоної планети, які зробив зонд "Тяньвень-1", Апарат працює на Марсі з лютого 2021 року разом із марсоходом "Чжуронг". На кадрах можна роздивитися як самі орбітальні апарати, так і поверхню планети.