8 червня
Завантажити ще

Письменник Віктор Шендерович вирішив залишити Росію: Я прийняв рішення перечекати зовні

Письменник Віктор Шендерович вирішив залишити Росію: Я прийняв рішення перечекати зовні
Фото: Павло ДАЦЬКОВСЬКИЙ.

Російський письменник Віктор Шендерович заявив, що залишив РФ через загрозу кримінального переслідування за заявою бізнесмена Євгена Пригожина.

Шендерович розповів на своїй сторінці у Фейсбуці, що завжди з'являвся за повістками на допити та у суди, але вирішив утриматися «від особистої участі у кримінальній справі, яка світить за заявою „кремлівського кухаря“ Пригожина».

"Я прийняв рішення перечекати зовні", - написав він.

Наприкінці грудня 2021 року юридична служба компанії «Конкорд» Євгена Пригожина передала до поліції заяву про порушення кримінальної справи з наклепу щодо Віктора Шендеровича через висловлювання на адресу Пригожина.

Шендерович у своїй публікації про від'їзд із Росії зазначив, що стаття про наклеп передбачає обмеження волі на час слідства. «І в мене чомусь немає особливих підстав сумніватися в тому, що цю норму можна застосувати", - сказав він.

Шендерович нагадав, що минулого року в Пітері він уже був фігурантом справи з цього ж питання, і суддя не звернув жодної уваги на його докази та суть справи, прийнявши сторону позивача, тож на правосуддя він не розраховує.

"Зрозуміло, від'їзд - це саме те, на що мені натякали з Кремля двадцять років безкінечною і демонстративною кримінальщиною на мою адресу. Проникнення в житло, стеження, телефонне хуліганство, наклеп, вторгнення у приватне життя, прямі загрози самому життю... По жодній моїй заяві в поліцію відповіді я не дочекався: так путінська Росія вказувала на моє місце у вітчизняної параші. Тепер, уже без жодних метафор, йдеться про перспективу позбавлення волі. Втім, вимушений від'їзд із батьківщини – це, зрозуміло, теж позбавлення волі", – написав він.

Віктора Шендеровича в Росії оголошено іноземним агентом, а в Україні, навпаки, у 2015 році він потрапив до "білого списоку " дружніх до нашої країни російських діячів культури.

Новини по темі: Письменники Еміграція