20 червня
Завантажити ще

Ще два невакциновані педагоги виграли суд: їх мають відновити та виплатити зарплату

Ще два невакциновані педагоги виграли суд: їх мають відновити та виплатити зарплату
Фото: pixabay.com/ru/users/succo-96729

На Одещині суд першої інстанції відновив на роботі педагога, якого усунули через відмову вакцинуватися. Про це 10 січня повідомило видання « Думська ». Позов виграла Ольга Діасамідзе, керівник гуртка образотворчого мистецтва «Флористика» Центру позашкільної освіти у Чорноморську.

Рішення ухвалив суддя Іллічівського міського суду Одеської області Дмитро Пушкарський. Він задовольнив позовні вимоги педагога: визнати незаконним та скасувати наказ директора центру.

- Стягнути з Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час усунення, починаючи з 08.11.2021 до 20.12.2021 у розмірі 18 285,30 грн. - сказано у рішенні суду.

Також Центр позашкільної освіти має покрити судові витрати педагога у розмірі 2724 гривень. Відповідач має право подати апеляційну скаргу.

У рішенні суду сказано, що керівник гуртка відмовився від “участі у медичних експериментах”. Суддя ухвалив, що Конституція, зокрема щодо прав людини, домінує над змістом інших законів та нормативно-правових актів, у тому числі ухвал уряду та наказів міністерств.

- Тобто якщо норма закону нормативно-правового акту суперечить нормі Конституції України, для правильного правозастосування слід використати норму Конституції, - сказано у рішенні.

Також у понеділок адвокат Ростислав Кравець повідомив у своєму телеграм-каналі, що Старобільський районний суд Луганської області задовольнив позов вчителя фізики та інформатики Артура Береста із села Кам'янка до директора школи. Суддя ухвалив відновити педагога на роботі та виплатити йому середню зарплату у 26 466 гривень за час вимушеного прогулу.

Невакцинованих вчителів почали усувати від роботи одними з перших – з 8 листопада 2021 року, згідно з наказом МОЗ. У середині грудня Жовківський районний суд Львівської області ухвалив виплатити невакцинованій вчительці математики 11 205 гривень зарплати, але до роботи педагога не допустили.