Завантажити ще

Різдвяний рекорд: на Франківщині колядку одночасно співали чотири з половиною тисячі людей

Різдвяний рекорд: на Франківщині колядку одночасно співали чотири з половиною тисячі людей
Фото: suspilne.media

У селі Підгір'я Івано-Франківської області майже чотири з половиною тисячі людей заспівали колядку "Нова радість стала" та встановили рекорд України – наймасовіше виконання різдвяної колядки. Здобуток зафіксували 9 січня, у неділю. Про це розповіло " Суспільне ".

- Встановили рекорд – наймасовіше виконання колядки "Нова радість стала". Категорія рекорду – мистецтво. Зафіксували 4471 учасника. Вважали за формулярам у касах, де записувалися люди, які приходили на захід, – розповіла експерт Книги рекордів України Тетяна Розвадовська.

За її словами, попередній рекорд встановили у 2017 році у Дрогобичі на Львівщині. Тоді в унісон заколядували 828 людей. А загалом, інформувала Розвадовська, це вже третій схожий рекорд. Вона додала, що є рекорд і за наймасовішим виконанням "Щедрика" – 3 500 осіб.

Співорганізатор заходу Олена Ананевич каже, що рішення встановити рекорд прийшло раптово. Оголошення про захід розмістили в Інтернеті, також зверталися до сільських та селищних рад та до творчих колективів. Колядку "Нова радість стала" обрали невипадково.

- Це одна з найдавніших колядок. Вона дуже популярна, її всі знають – від малого до великого, тому ми вирішили, що саме вона, – каже Олена Анаєвич.

За її словами, масове виконання колядок у регіоні планують зробити традиційним та проводити його у різних містах та селах.