Завантажити ще

На Херсонщині в ніч на Різдво медики прийняли пологи у швидкій серед степу

На Херсонщині в ніч на Різдво медики прийняли пологи у швидкій серед степу
Фото: pixabay.com

У Херсонській області в ніч на 7 січня фельдшер та водій швидкої допомоги у дорозі прийняли пологи у мешканки одного із сіл Генічеського району. Завдяки злагодженим діям бригади, і дитини, і мати вдалося врятувати та благополучно доставити до лікарні Генічевська. Про це повідомляє видання « Новий день ».

За інформацією видання, вночі у 36-річної жінки – матері трьох дітей – розпочалися сутички. Спочатку вона сподівалася, що дотерпить до ранку і тоді вже поїде до лікарні. Але незабаром стало ясно, що без допомоги медиків їй не впорається. Тоді вона викликала «швидку» і машину направили із селища, яке розташовується аж за 60 кілометрів від села.

Ситуація ускладнювалася ще й тим, що відвести породіллю до місцевої лікарні не могли — найближче пологове відділення було закрито під час оптимізації. Тому медики вирішили везти її до Генічевська, а це додатково ще близько 50 кілометрів колії.

- Траса на село Перемога розбита вщент - яма на ямі. Особливо біля зрошувального каналу, де машина взагалі розгойдується у різні боки. Від такої подорожі у майбутньої матусі вже сил кричати і напружуватися не було, вона кілька разів непритомніла. Мабуть, ця „гойдалка“ посилила сутички — вже біля Новотроїцького дитина почала вибиратися на світ, — розповіла фельдшер Марія Кудря.

Медик прийняла пологи прямо в машині швидкої, проте у жінки почалася кровотеча. Оскільки стан малюка був нормальним, лікарка зосередила всі зусилля на допомозі жінці. А малюка доручила водієві, який лише півроку працює на «швидкій» та ще не потрапляв у подібні ситуації. Породіллі поставили крапельницю, кровотечу зупинили і благополучно довезли до лікарні.

- На щастя, хлопчик народився доношеним і здоровим – сподіваюся, далі у нього в житті все буде добре. А для нас із Халілом виклик зайняв цілих п'ять годин – фактично всю різдвяну ніч провели у боротьбі за життя, – розповіла фельдшер.

Православні українці 7 січня відзначають Різдво Христове – одне з найголовніших християнських свят.