Завантажити ще

На Львівщині археологи знайшли унікальні артефакти з часів Римської імперії

На Львівщині археологи знайшли унікальні артефакти з часів Римської імперії
Фото: loda.gov.ua

Нові знахідки часів Римської імперії археологи виявили біля села Карів Червоноградського району Львівщини. Як повідомив департамент архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації, знахідка датується початком ІІІ ст. н. е. і належить до вельбарської культури, яку залишили східнонімецькі племена готів.

- Розвідувальні розкопки новоствореного пам'ятника часів німецьких племен виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та поглиблена споруда, призначення якої поки що залишається загадкою, – наголосили в адміністрації.

Серед знахідок – унікальні скляні вази. Фото: loda.gov.ua

Серед знахідок – унікальні скляні вази. Фото: loda.gov.ua

Окрім людських останків, у похованні знаходяться фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яного ящика, оббитого бронзовими пластинками з декоративними цвяхами та половинку жетону із білого пастового скла. Подібні жетони використовувалися для римських настільних ігор, наголосила директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обладміністрації Олена Василько.

За словами керівника розкопок – доцента кафедри археології Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослава Онищука, досліджувати околиці села Карів розпочали ще 2017 року.

- Каров як археологічна знахідка – відкриття віку. І не лише для України: бронзовий котел з аташами у вигляді чоловічих фігур, який ми знайшли раніше, є третьою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі невідомо, - наголосив він.

Розкопки ведуться з 2017 року. Фото: loda.gov.ua

Розкопки ведуться з 2017 року. Фото: loda.gov.ua

За словами археолога, швидше за все це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися в Карові внаслідок надзвичайних обставин - так званих Маркоманських воєн 166-180 років.

Раніше у Тартакові Львівської області під час розкопок на території палацу кінця ХІХ століття з'ясували, що будівля стоїть на руїнах більш давньої споруди. Археологи дійшли висновку, що палац у Тартакові – не лише пам'ятка архітектури, а й важливий багатошаровий археологічний комплекс.