Завантажити ще

Всі свята року: скільки «довгих вихідних» на нас чекає у 2022-му

Всі свята року: скільки «довгих вихідних» на нас чекає у 2022-му
Фото: pixabay.com

Новорічні свята вже залишилися позаду, але попереду на нас чекає Різдво та ще чимало вихідних та святкових днів. Відпочивши три дні поспіль, 4 січня українці з новими силами взялися до роботи, але ніщо не заважає нам зазирнути у календар, щоб згадати, коли в нас наступні свята.

Згідно зі статтею 73 КЗпП, у 2022 році на Україну та українців очікують 11 додаткових святкових неробочих днів. Часто вони приєднуються до суботи-неділі, утворюючи такі улюблені нами довгі вихідні.

1 січня - Новий рік

Традиційно Новий рік є мабуть найдорожчим святом року, адже українці на його проведення викладаються за повною програмою. Святковий стіл, який, як правило, в ці дні доводиться накривати по кілька разів, а також подарунки дітям, друзям та рідним влітають у копієчку. Багато хто вже 7 січня розуміє, що до зарплати буде дотягнути важко, але про зайві витрати не шкодує. Все ж таки чудово знає стару добру прикмету: як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш!

Опитування, проведені в лютому і квітні 2021-го Київським міжнародним інститутом соціології, показують, що Новий рік - це одне з найулюбленіших свят: до найпопулярніших його відносять 58% опитаних українців.

У 2022-му 1 січня припало на суботу, тому відпочивали ми три дні поспіль - 1, 2 та 3 січня, оскільки, згідно зі статтею 67 КЗпП, у разі, коли святковий або неробочий день співпадає з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового чи неробочого.

7 січня - Різдво

Різдво 7 січня приносить нам другі довгі свята 2022 року. Цього року Різдво припадає на п'ятницю, тож відпочиватимемо 7, 8 та 9 січня.

До речі, Різдво, за даними КМІС, є найулюбленішим святом українців. Цікаво, що відповідь на питання про найважливіші та улюблені дати залежить від часу проведення дослідження: чим ближче до конкретного свята, тим частіше його згадують респонденти. Але на ієрархію це не впливає: упродовж 10 років проведення опитувань Різдво, Великдень та Новий рік становлять «головну трійку».

Цього разу Різдво назвали найпопулярнішим святом дві третини опитаних. І хоча дослідники з КМІС не уточнили, яке саме Різдво мають на увазі – 7 січня або 25 грудня – мова все ж таки, швидше, про 7 січня. Адже 25 грудня є для України відносно новим вихідним.

8 березня - Міжнародний жіночий день

Після Різдва два місяці нам доведеться обходитися без додаткових вихідних: наступний додатковий неробочий день на нас чекає навесні, 8 березня.

Оскільки у 2022-му 8 березня випадає на вівторок, на нас чекають справжні чотириденні канікули з 5 по 8 березня. Щоправда, понеділок 7 березня доведеться відпрацювати у суботу 12 березня.

За останні кілька років Міжнародний жіночий день пережив стільки атак, скільки не переживало, мабуть, жодне інше свято. Але йому вдалося вистояти, і, з огляду на опитування КМІС, це невипадково. 8 Березня влаштувалося на четвертому рядку у списку улюблених свят: серед найважливіших його назвала третина опитаних українців.

24 квітня - Великдень

Оскільки це свято завжди випадає на неділю, наступний за ним понеділок 25 квітня буде неробочим.

Великдень – це «срібний призер» у переліку найголовніших свят для українців: у ході опитування важливість цього свята для себе та своєї сім'ї у лютому відзначили 65% опитаних, а у квітні – 72%. Як вже говорилося вище, що ближче дата конкретного свята, то значуще воно виглядає в очах опитаних, і іноді ці дві цифри досить суттєво різняться.

1 травня - День праці

Ще зовсім недавно вихідними на початку травня були два дні - 1-е та 2-ге. Багато хто брав на роботі пару днів у рахунок відпустки, приєднував пару найближчих вихідних, 9 травня, і вирушав на такі довгі травневі канікули, що вони виявлялися навіть тривалішими за новорічно-різдвяні. Звичайно, в подорож вирушали далеко не всі, і найчастіше ці довгі вихідні використовувалися для «городно-польових робіт». Як би там не було, а ці кілька днів подалі від робочого місця були всім дуже потрібні.

Незважаючи на загальну любов до травневих свят та відкриття сезону шашликів, День праці в ході опитування опинився серед найнепопулярніших - про нього згадали лише 9% опитаних. То чого ж тепер дивуватися, що з двох вихідних нам залишили лише один?

Втім, оскільки цього року 1 травня випадає на неділю, відпочиватимемо три дні поспіль: 30 квітня, 1 та 2 травня.

9 травня - День Перемоги

Ще одне свято, яке останнім часом багатьом не дає спокою – День Перемоги. Судячи з результатів соцопитування, це свято вважають для себе важливим 18% українців у лютому, а у квітні його популярність зростає до 30%.

Цілком логічно, що День Перемоги є більш важливим та улюбленим для людей старшого віку: якщо серед людей старше 60 років важливим його вважають 28%, то у віці 18-39 років – удвічі менше.

Раніше КМІС спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» запитували в українців, який день, на їхню думку, було б правильніше відзначати: День пам'яті та примирення – 8 травня або День Перемоги – 9 травня.

Відносна більшість (41%) українців підтримує святкування в Україні обох дат. На думку 31%, відзначати варто лише День Перемоги, 9% виступають за 8 травня, а для кожного десятого це питання виявилося байдужим.

Цього року 9 травня припадає на понеділок, тож неробочими будуть три дні поспіль – 7-9 травня.

12 червня - Трійця

Трійця завжди припадає на неділю, тож відпочиватимемо три дні – з 11 до 13 червня.

Серед релігійних свят Трійця найменш популярна (18%). Автори дослідження зазначають, що свята з релігійним контекстом взагалі популярніші серед людей  менш освічених, але найвиразніше відмінності залежно від освіти видно саме на прикладі Трійці. Це свято є важливим та улюбленим для 39% населення з початковою освітою, 23% людей із середньою освітою та для 16% опитаних із вищою освітою.

28 червня - День Конституції

Червень багатий на довгі вихідні, і ще раз вони на нас чекають з нагоди Дня Конституції, який, нарівні з Днем праці, опинився в самому кінці за популярністю. Але це абсолютно не завадить влаштувати з нагоди Дня Конституції чотириденні довгі вихідні – з 25 до 28 червня.

Щоправда, понеділок 27 червня доведеться відпрацювати у суботу 2 липня.

24 серпня - День Незалежності

Цього року День Незалежності випав на середу і це той рідкісний випадок, коли у серпні довгих вихідних не буде. Адже свято припало на саму середину тижня, і займатися переносами немає жодного сенсу.

Щодо популярності Дня Незалежності, то важливим особисто для себе це головне державне свято вважають трохи менше третини опитаних – 31%. Найважливішим День Незалежності вважають у західному регіоні – 41%.

14 жовтня - День захисника України

Чоловікам це свято у півтора рази ближче, ніж жінкам (25% проти 17%), а в середньому про його важливість сказали 21% опитаних.

За популярністю День захисника України зайняв шостий рядок – між Днем Незалежності та Днем Перемоги. Але поки що це для України відносно нове свято, тож не виключено, що в нього ще все попереду.

25 грудня - Різдво

Як уже говорилося вище, Різдво є найулюбленішим святом українців. І хоча швидше за все опитані мали на увазі звичну дату 7 січня, враховуючи любов українців до свят та додаткових вихідних, супротивників цього вихідного знайдеться не так уже й багато.

Католицьке Різдво 2022-го припаде на неділю, тож відпочивати перед Новим роком будемо три дні поспіль - з 24 до 26 грудня. Потім на нас чекає короткий чотириденний робочий тиждень і дуже «вдале» 31 грудня, яке у 2022-му припадає на суботу.

А потім – нові свята вже 2023 року.

Новини по темі: Свята Вихідні дні