13 липня
Завантажити ще

На Херсонщині чоловікові виписали штраф у 815 тисяч гривень за те, що спіймав 520 штук тарані та одного ляща

На Херсонщині чоловікові виписали штраф у 815 тисяч гривень за те, що спіймав 520 штук тарані та одного ляща
Фото: facebook.com/kherson.rp/posts/137613435353716

1 січня співробітники Херсонського рибоохоронного патруля на річці Веревчина виявили рибака, який на вудку-поплавчанку наловив якусь неймовірну кількість риби.

В улові чоловіка було знайдено одного ляща та 520 штук молодої тарані. Загальна вага спійманого склала 38 кілограмів, що на 35 кіло більше добової норми, дозволеної для вилову однією людиною.

Незрозуміло тільки, для яких цілей чоловік ловив таку велику кількість риби. Та й важко уявити, яким чином і за скільки часу рибалка наловив з півтисячі рибин за допомогою всього лише двох вудок, показаних на фото. Напевно, своєму рибальському успіху він був радий, адже не кожен день риба так клює. Щоправда, коли понадрезультативну рибалку перервали працівники рибоохоронного патруля, стало не до радощів.

-Збитки, завдані рибному господарству України внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, склали 814 929 гривень, - повідомив Херсонський рибоохоронний патруль.

Для належного документування даного правопорушення відповідно до кримінально-процесуального законодавства Херсонським рибоохоронним патрулем було викликано співробітників ГУНП у Херсонській області.

За цим фактом щодо рибалки було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Херсонський рибоохоронний патруль закликає у разі виявлення фактів порушення Правил рибальства повідомляти про це на гарячу лінію патруля.

Нагадуємо, що з жовтня в Україні діють нові санкції за незаконний вилов риби. Істотно зросли штрафи за незаконно упійману рибу. Тому, щоб рибалка не обійшлася у цілий статок, пам'ятайте, що добова норма вилову для аматорської риболовлі нині становить 3 кілограми, або ж одна риба трофейного розміру (понад три кілограми).

Якщо рибалка спіймав більше - він має право обирати, яку рибу залишати, а яку відпускати. І якщо рибалка спіймав понад три кілограми риби, він має право на продовження риболовлі. Проте повинен відпускати кожен наступний спійманий екземпляр, щоб не потрапити на штраф. Детальніше з новими штрафами можна ознайомитись тут.