20 березня
Завантажити ще

На Тернопіллі відсканували череп, щоб з'ясувати, як виглядав місцевий житель три тисячі років тому

На Тернопіллі відсканували череп, щоб з'ясувати, як виглядав місцевий житель три тисячі років тому
Фото: facebook.com/wasyl.ilchyshyn.

В одному з музеїв Тернопільщини вчені планують реконструювати зовнішній вигляд особи стародавньої людини, яка проживала у цих краях три тисячі років тому. Щоб зробити це, ученим довелося використати новітні методи досліджень. Про те, що такі дослідження проводяться, на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив директор Залозецького краєзнавчого музею та археолог Василь Ільчишин.

- Готуючись до відкриття експозиції у Залозецькому краєзнавчому музеї, змушені йти в ногу з часом та паралельно проводячи новітні дослідження, - пише на своїй сторінці Василь Ільчишин.

В одній із клінік міста Тернопіль відсканували череп представника високої культури, який виявили ще у 2011 році експедицією Охоронної археологічної служби України (ОАСУ) села Мільне, що розташоване на території Залозецької громади.

facebook.com/wasyl.ilchyshyn

facebook.com/wasyl.ilchyshyn

- В результаті сканування отримано 3D зображення черепа, що дасть можливість виготовити його копію та в перспективі реконструювати зовнішній вигляд людини, яка проживала на Залозоччині ще 3 тисячі років тому, - пише Василь Ільчишин.

Все, що відомо про власника черепа, це те, що колись він належав представнику чоловічої статі і був віком всього 20-25 років.

Додамо, що активне дослідження могильника високої культури біля села Мільне на Тернопільщині проводилось у 2008 році та у вільному доступі є публікації про ті дослідження.

З них відомо, що поселення Мільне-I було виявлено ще 2005 року вченими В. Ільчишиним та М. Бігусом. Тоді було виявлено десятки дрібних перепалених фрагментів черепа та трубчастих кісток на площі 10х5 метрів.

facebook.com/wasyl.ilchyshyn

facebook.com/wasyl.ilchyshyn