23 вересня
Завантажити ще

Китай показав унікальні знімки поверхні Марса

Китай показав унікальні знімки поверхні Марса
Фото: cnsa.gov.cn

Китай опублікував нові фотографії Червоної планети, які зробив зонд "Тяньвень-1", Апарат працює на Марсі з лютого 2021 разом із марсоходом "Чжуронг". На кадрах можна розглянути як самі орбітальні апарати, так і поверхню планети. Про це повідомляє прес-служба Національного космічного управління Китаю.

- На кадрах можна розглянути, що полярна крижана поверхня Марса складається із сухого та водяного льоду. Також можна побачити дюнне поле Олімпія та загалом рельєф планети. Орбітальний апарат та марсохід працюють нормально і перебувають у хорошому стані, - розповіли у відомстві.

Фото
Фото
01 Сiчня 202216:48

"Тяньвень-1" працює вже протягом 526 днів на відстані 350 кілометрів від Землі. Затримка сигналу між ним та вченими дорівнює близько 19,5 хвилин. Марсохід пропрацював на Червоній планеті 225 марсіанських днів (тривалість доби – 24 години та 37 хвилин). За час місії він подолав близько 1,4 км.

У грудні зонд НАСА Parker Solar Probe вперше торкнувся Сонця. Це єдиний космічний апарат, який зміг наблизитись до нашої зірки так близько. Крім максимального наближення, зонду вдалося зробити кілька знімків з атмосфери – це допоможе вченим дізнатися більше подробиць про нашу зірку.