Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Які ялинки у Байдена, королеви та Папи Римського

Які ялинки у Байдена, королеви та Папи Римського
Фото: instagram.com/flotus

Білий дім прикрашали 1000 волонтерів

46-й президент США Джо Байден та його дружина Джилл Байден відзначають своє перше Різдво та Новий рік у Білому домі у Вашингтоні. Темою Різдва 2021 року у Білому домі стали «речі, які ми вважаємо заповітними, які об'єднують та долають відстань, час і навіть обмеження пандемії».

Перша леді США представила святкову прикрасу Білого дому, над якою працювала вона та ще понад 1000 волонтерів. Загалом у резиденції президента США встановили 41 різдвяну ялинку, прикрасили 25 святковими вінками, 1800 метрами стрічки, понад 300 свічками, 10 тис. прикрас та 78 759 вогнями, повідомляє People.

«Те, що ми вважаємо за священне, об'єднує нас і долає відстань, час і навіть обмеження пандемії: віра, сім'я і дружба; любов до мистецтва, навчання та природи; подяка, служіння та спільність; єдність і світ. Це дари, які пов'язують докупи серцеві нитки нашого життя. Це дари Серця», - сказано у путівникові для відвідувачів Білого дому.

Біля американського Конгресу також засвітили ялинку. «Останніх 60 років ялинка перед Капітолієм об'єднувала американців під час свят – у період війни та миру, поразок та тріумфу. Різдвяне дерево завжди дарувало нам відчуття надії та стійкості. Це наш символ єднання незалежно від того, хто ми і звідки. І цей дух мотивує нас продовжувати боротьбу з пандемією», – зазначила речник палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

Цього року ялинку привезли до Капітолію з Каліфорнії. Заввишки вона 25 метрів. Дали ймення дереву «цукровий ведмідь». Це ще одна добра традиція свята у Конгресі. Ялинку прикрасили понад 15 тисячами іграшок, які виготовили жителі Каліфорнії.

Офіційна ялинка Білого дому знаходиться у блакитній кімнаті. Фото: instagram.com/whitehouse

Офіційна ялинка Білого дому знаходиться у блакитній кімнаті. Фото: instagram.com/whitehouse

Британія: королівська сім'я - з шиком, а прем'єр - скромно

Королівська сім'я Великобританії традиційно зустрічає Різдво у Сандрінгемському палаці. Втім, це не означає, що інші резиденції Її Величності залишаться у грудні без святкового декору. На початку місяця до Букінгемського палацу завезли живі ялинки з Віндзора. Пухнасті красуні розмістилися у Мармуровому холі палацу. Серед прикрас – скромні гірлянди та іграшки у вигляді королівських корон, карет та інших атрибутів розкішного палацового життя.

Куди багатше різдвяне оздоблення отримала резиденція Її Величності у самому Віндзорі. Втім, середньовічний замок, сам по собі щедро прикрашений золотом і різьбленим деревом, сприяє будь-яким «надмірностям». Там - ялинки до стелі, обвішані довгими гірляндами на все дерево і важкими іграшками.

Традиція живих ялинок, Діда Мороза та подарунків прийшла до Британії з Німеччини під час правління королеви Вікторії. Вперше різдвяну ялинку було встановлено у Віндзорському палаці з ініціативи її чоловіка, саксонського принца Альберта, у 1840-х роках. Наразі на початку грудня ялинку, виставлену біля резиденції на Даунінг-стріт, запалює прем'єр-міністр. Цього разу школярі разом із прем'єром Великобританії Борисом Джонсоном запалили новорічну ялинку. Діти надягли шапки Санта Клауса та співали різдвяні пісні.

20-футова ялинка у Георгіївському залі Віндзорського замку. Фото: instagram.com/theroyalfamily

20-футова ялинка у Георгіївському залі Віндзорського замку. Фото: instagram.com/theroyalfamily

Франція: ялинка у кольорах прапора

Президент Республіки Еммануель Макрон любить демонструвати велич і блиск влади. Святкову ялинку у внутрішньому дворі Єлисейського палацу команда Макрона встановила високу, пухнасту та дуже «патріотичну» за кольоровою гамою іграшок. Усередині палац прикрашений схожим стилем.

Президент Макрон уже зустрічає під ялинкою гостей. Фото: REUTERS

Президент Макрон уже зустрічає під ялинкою гостей. Фото: REUTERS

Німеччина: ялинка канцлера стає ще однією визначною пам'яткою

До офіційного офісу канцлера ФРН святкова ялинка прибуває однією з перших – ще наприкінці листопада. Будівля відомства, як то кажуть, і так є однією з окремих визначних пам'яток Берліна. Тепер же завдяки пухнастій і високій ялинці, яку щільно обіймає гірлянда, що світиться, інтерес до цього місця зріс у рази.

Ялинка у Берліні біля офісу канцлера Німеччини. Фото: bundeskanzler.de

Ялинка у Берліні біля офісу канцлера Німеччини. Фото: bundeskanzler.de

У Ватикан привезли 28-метрову різдвяну ялинку

Різдвяна ялинка у 2021 році прибула на площу Святого Петра у Римі. Дерево важить 8 тонн і заввишки 28 метрів. Ялинку обирали у Андало, невеличкому селі на 1000 жителів у Доломітових Альпах. Щоб акуратно зрізати дерево, знадобилося 12 годин.

Ялинку прикрасили 600 дерев'яними кульками, створеними вручну майстрами саме з Андало. Ялинка матиме і святкову ілюмінацію. Як уточнили у Ватикані, її склали зі «світлодіодів із низьким енергоспоживанням».

Ялинка на площі Святого Петра, Ватикан. Фото: instagram.com/thecatholictraveler

Ялинка на площі Святого Петра, Ватикан. Фото: instagram.com/thecatholictraveler