Завантажити ще

Ілон Маск розповів, яким буде перший уряд на Марсі

Ілон Маск розповів, яким буде перший уряд на Марсі
Фото: Робін Бек/Пул через REUTERS

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск, який планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей, розповів, якою має бути влада перших поселень. Він упевнений, що перші колонії на Марсі можуть керуватися так само, як перші колонії на Американському континенті – за принципом прямої демократії. Про це Маск сказав в інтерв'ю вченому та блогеру Лексу Фрідману.

– Представницька демократія, коли закони ухвалюють обрані народом представники, для перших невеликих колоній не потрібна. Найкраще працюватиме "природний уряд". Тоді люди самі зможуть голосувати за ухвалення законів, - сказав Маск.

Він також додав, що життя на Червоній планеті відрізнятиметься від земного, тому й марсіанські закони мають бути простими та легкими для розуміння.

У грудні журнал Time обрав Ілона Маска "Людиною 2021 року". Маск – лідер із приросту статків за останній рік. З початку року вони зросли на $110 млрд – так само, як і 2020-го. Так, акції виробника електромобілів Tesla подорожчали протягом року більш ніж на 40%. Оцінна вартість іншого підприємства Маска – його космічної компанії SpaceX – у жовтні перевищила $100 млрд.

Наприкінці листопада SpaceX і NASA запустили космічний корабель, щоб розбити його об астероїд. Ракета-носій першого ступеня Falcon 9 приземлилася на плавучій платформі в Тихому океані. У SpaceX заявили, що це перше в історії випробування захисту Землі від зіткнення з небесними об'єктами. Вчені хочуть подивитися, як сильно зіткнення з кораблем змінить траєкторію астероїда.

Новини по темі: планета Марс SpaceX Ілон Маск