29 травня
Завантажити ще

Шахтарі з Вугледару загрожують оголосити страйк – вимагають не повертати на посаду колишнього директора

Шахтарі з Вугледару загрожують оголосити страйк – вимагають не повертати на посаду колишнього директора
Фото: surgaya.com.ua/

Співробітники державного підприємства «Шахта ім. М.С. Сургая» заявили про незаконне звільнення нинішнього директора ДП і загрожують провести страйк проти призначення нового, який раніше вже обіймав цю посаду. Про це вони написали у відкритому зверненні, опублікованому на сайті підприємства.

Незважаючи на вимогу трудового колективу та профспілкових організацій ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» до міністра енергетики Германа Галущенка не проводити зміну керівництва підприємства, 24 грудня своїм рішенням він звільнив із посади виконуючого обов'язки директора ДП Олександра Сокуна. Гірники заявляють, що його місце може посісти колишній керівник шахти.

«За інформацією колективу, на цю посаду планують призначити Сєвцова Сергія Валентиновича, якого рік тому було знято з посади директора шахти за неналежне виконання посадових обов'язків. Його дії призвели до критичного стану підприємства», - написали у відкритому зверненні шахтарі.

У свою чергу, вони підтримують іншого керівника, який, за їхніми словами, зміг налагодити роботу держшахти.

«Незважаючи на дуже складну ситуацію у вугільній галузі, чинний керівник ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» Сокун Олександр Сергійович доклав усіх зусиль, щоб утримати стабільність та життєдіяльність підприємства, зберегти робочі місця працівників, в опалювально-зимовий період забезпечити країну значними обсягами вугілля. За відсутності бюджетного фінансування на технічне переоснащення, за власний кошт підприємства змонтував та ввів у грудні 2021 року новий очисний вибій», - зазначили у зверненні гірники.

Звільнення Сокуна шахтарі вважають незаконним, оскільки з його боку не надходило жодних заяв.

«Всі законні підстави для звільнення відсутні — Сокун А. С. не повідомляв про бажання звільнитися ні усно, ні письмово, якісно виконує свої обов'язки: введено в експлуатацію нову лаву, що робить підприємство прибутковим та лідером у своїй галузі, скорочено заборгованість із заробітної плати та комунальних послуг, виконуються своєчасні розрахунки з постачальниками та підрядниками», - додали у зверненні гірники.

Шахтарі висловили готовність домагатися скасування наказу про звільнення Сокуна та непризначення Севцова всіма доступними їм методами, включаючи акції протесту.

«Трудовий колектив та профспілкові організації заявляють, що готові перейти до радикальних дій – протесту, якщо їхні вимоги ігноруватимуться», – резюмували у своєму зверненні шахтарі.

Як раніше повідомлялося, за зміною нинішньої дирекції державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" можуть стояти Віталій Кропачов і Максим Єфімов. Першого журналісти називають "смотрящим" за державними вугільними активами" часів Порошенка. Єфімов же відомий тим, що є власником енергогенеруючої компанії "Донбасенерго", яка контролює Слов'янську ТЕС. За даними СБУ, на складах цієї електростанції на кінець листопада було накопичено вугілля у 65 разів менше, ніж має бути за планом, 1,6 тис. тонн за необхідних 105,0 тис. тонн.

Віталій Кропачов також відомий тим, що відкрито у своїх інтерв'ю називає чинну владу в особі президента Зеленського популістами, вказуючи на ухвалений раніше закон про деолігархізацію. Також звинувачує керівництво країни в енергокризі, що утворилася, і багаторазовому підвищенні тарифів, яке вважає неминучим.