19 травня
Завантажити ще

Вступаємо в пору канікул: на українців чекають три довгі вікенди поспіль - Новий рік-2022 та обидва Різдва

Вступаємо в пору канікул: на українців чекають три довгі вікенди поспіль - Новий рік-2022 та обидва Різдва
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

Українці у грудні та січні отримають додаткові вихідні 27 грудня, 3 та 7 січня. Таким чином, три тижні поспіль вікенди будуть подовженими – по три дні поспіль замість двох.

Оскільки Різдво Христове за григоріанським календарем, яке святкується 25 грудня, припадає на суботу, наступний понеділок, 27 грудня, буде вихідним. При цьому робочий день у п'ятницю, 24 грудня, рекомендується зробити коротким.

Новий рік, 1 січня, цього року припадає на суботу, тож понеділок 3 січня теж буде вихідним (а 31 грудня – короткий день). У п'ятницю, 7 січня, відзначається Різдво за юліанським календарем – цей день також буде вихідним.

Таким чином, Новий рік-2022 відзначатимемо з 1 до 3 січня (оскільки 1 січня випало на суботу, то 3 січня – вихідний) та з 7 до 9 січня – Різдво православне. 6 січня, відповідно, закінчиться 40-денний Різдвяний пост.

Раніше повідомлялося, що з липня 2022 року і далі в Україні може з'явитися ще один вихідний день. Володимир Зеленський запропонував депутатам зробити таким нове державне свято – День української державності, яке відзначається 28 липня. Також ми писали про те, скільки разів у 2022 році українці відпочиватимуть 4 дні поспіль.