Завантажити ще

У США виявили останки морського чудовиська розміром із кита

У США виявили останки морського чудовиська розміром із кита
Фото: автор Стефані Абрамович, люб’язно надано Музеєм природної історії округу Лос-Анджелес (NHM)

Американські палеонтологи в горах штату Невада відкрили новий раніше невідомий вид їхтіозавтрів. Він належав до виду Cymbospondylus youngorum, його довжина могла становити до 17 метрів. Череп тварини досягав двох метрів. Про це пише livescience.com.

Відкриття припускає, що іхтіозаври - група морських рептилій у формі риб, що населяли моря епохи динозаврів, - виросли до величезних розмірів лише за 2,5 мільйона років. Для порівняння, китам знадобилося на це близько 50 мільйонів років.

- Ми виявили, що іхтіозаври розвинули гігантизм набагато швидше, ніж кити, у той час, коли світ відновлювався після руйнівного вимирання наприкінці пермського періоду. Це приємний проблиск надії та ознака стійкості життя – за відповідних умов навколишнього середовища еволюція може відбуватися дуже швидко, і життя може прийти в норму, – зазначив старший науковий співробітник Ларс Шмітц, доцент біології у коледжі Скриппса в Клермонті, Каліфорнія.

За оцінками фахівців, ця морська рептилія з великою щелепою жила 247 млн років тому в тріасовий період.

- Знайдена тварина важила понад 40 тонн. "Судячи за розміром і формою зубів, воно, ймовірно, їло їхтіозаврів меншого розміру, рибу і, можливо, кальмарів", - уточнив Шмітц.

Дослідники вперше помітили скам'янілості стародавнього іхтіозавра ще у 1998 році високо в горах Огаста на північному заході Невади. З каменю стирчали лише кілька хребців. І лише у 2015 році за допомогою вертольота вчені змогли повністю викопати екземпляр, уцілілі скам'янілості якого включають череп, плече та придаток, схожий на ласт. Його доставили для вивчення до Музею природної історії Лос-Анджелеса.

У вересні на глибині 30 метрів у Малинському кар'єрі Київської області виявили кістки динозавра. Там була знайдена вершина зуба, можливо, динозавра такого ж віку, як і кістки. Це  єдина знахідка, яка на сьогоднішній день підтверджує, що, можливо, на території України можна знайти останки динозаврів.

Новини по темі: динозавр палеонтологія