26 вересня
Завантажити ще

Отримати компенсацію за бебі-бокс тепер можна буде через Дію

Отримати компенсацію за бебі-бокс тепер можна буде через Дію
Фото: Мария СОЛОДОВНИК.

Кабінет міністрів України на засіданні 23 грудня вніс зміни до порядку надання одноразової натуральної допомоги "Пакет малюка" (він же бебі-бокс у матеріальному вираженні). Постанова передбачає спрощення процедур та використання сервісу "Дія". Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

- Тепер немає потреби подавати довідки із закладу охорони здоров'я у разі невидачі «пакета малюка». Нещодавно ми розширили функціональність інструменту. Тому батьки новонароджених, які не отримували «пакет для дітей» у пологовому будинку чи в управлінні соціальним захистом у місці проживання, зможуть отримати грошову компенсацію за допомогою дій, - наголосив прем'єр.

Документом скасовується обмеження щодо терміну реалізації пілотного проекту надання "пакету малюка". Також скасовується необхідність подання довідки із закладу охорони здоров'я про неотримання "пакету малюка".

Документом надається право на отримання "пакету малюка" у разі народження дитини на тимчасово окупованій території України (за умови реєстрації місця проживання одержувача на підконтрольній уряду України території або наявності статусу внутрішньо переміщеної особи).

Як зазначив під час засідання уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль, батьки, які не отримали "пакет малюка" у пологовому будинку, або в управління соцзахисту населення, зможуть отримати грошову компенсацію через "Дію".

ДОВІДКА

Бебі-бокс є великою щільною картонною коробкою, всередині якої є матрацик, ковдра та дитяча постільна білизна, рушник, плед, пелюшки та одяг на різний вік. У тому числі демісезонний комбінезон. Крім того, памперси, серветки, косметика та купальні приналежності для малюка, ножиці та гребінця, іграшки та розвиваючий килимок. У нових наборах є пустушки та пляшечка. Не забули організатори і про маму. Для неї є накладки на груди та крем для сосків.

При необхідності коробку можна використовувати як перше ліжечко для малюка.

З 1 липня 2021 року батьки мають право обирати між натуральною допомогою "Пакет малюка" та її грошовою компенсацією у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років. Порядок було встановлено таке: Для того, щоб оформити компенсацію, необхідно відкрити спеціальну картку у відділенні "ПриватБанку", звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з папкою документів та написати заяву. Витратити ці гроші можна протягом року лише на дитячі товари.