28 вересня
Завантажити ще

Астрономи виявили 70 нових планет-сиріт у галактиці Чумацький Шлях

Астрономи виявили 70 нових планет-сиріт у галактиці Чумацький Шлях
Фото: pixabay.com

Міжнародна група астрономів виявила щонайменше 70 нових планет-сиріт у нашій галактиці Чумацький Шлях. Це найбільша кількість нових планет, яку колись відкривали вчені. Про це повідомили у Європейській південній обсерваторії.

Виявлена група планет знаходиться на відстані 420 світлових років від Землі в сузір'ях Скорпіона та Змієносця. Їхню масу можна порівняти з масою Юпітера.

- Ми раді, що виявили одразу так багато планет, які важко помітити. Ми виміряли найдрібніші рухи, кольори та яскравість десятків мільйонів джерел, використовували всі доступні дані за 20 років спостережень. Ці виміри дозволили нам надійно ідентифікувати найслабші об'єкти в цьому регіоні, планети-сироти, - заявила астроном Нурія Мірет-Ройг, яка працює в лабораторії астрофізики Бордо (Франція) та Віденському університеті (Австрія).

Планета-сирота (її також називають планета-ізгой, планета-мандрівник, міжзоряна планета, вільна планета, квазіпланета або одинока планета) - об'єкт, який має масу, що дорівнюється планетарній, і, по суті, є планетою, але не пов'язаною гравітаційно із жодною зіркою.

Новини по темі: астрономія планета Космос