Завантажити ще

У 2021 році притулок в Україні просили 104 білоруси та 78 росіян

У 2021 році притулок в Україні просили 104 білоруси та 78 росіян
Фото: pixabay.com

За перші 11 місяців 2021 року про притулок або додатковий захист в Україні попросили 104 громадяни Білорусі та 78 громадян РФ. Більшість заяв зараз перебувають на розгляді. Про це повідомила Державна міграційна служба України у відповідь на запит комітету.

Серед білорусів відмовили лише одному, а 10 отримали статус біженця, ще п'ятьох визнали людьми, які потребують додаткового захисту. Серед росіян відмову отримали 17 осіб, заявки десятьох схвалили, а 7 людей визнали такими, що потребують додаткового захисту.

Посвідку на тимчасове чи постійне проживання цього року видали 4379 білорусам та 13377 росіянам.

Процедура набуття статусу біженця в Україні часто розтягується на місяці, протягом усього цього часу людина живе фактично без паспорта – за законом цей документ вона має здати до міграційної служби. Натомість їй видають довідку, що  паспорт перебуває в органах влади, громадянство вона при цьому не втрачає.

Раніше президент України Володимир Зеленський спростив процедуру набуття українського громадянства для деяких росіян. Зокрема, для тих, кого нібито переслідують за політичні переконання, та тих, хто воював на Донбасі на боці Києва.