Завантажити ще

Шмигаль заявив, що чорний сніг Україна бачила й раніше

Шмигаль заявив, що чорний сніг Україна бачила й раніше
Фото: Facebook Володимира Теслюка

Сніг чорного кольору, який 16 грудня випав у Прикарпатті біля Бурштинської ТЕС, є наслідком роботи теплогенеруючого об'єкту. Про це сьогодні на брифінгу повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Україна бачила, коли сніг був сірого та чорного кольору. Такі випадки були раніше. Справді, це, очевидно, результат роботитеплогенеруючого об'єкта, - зазначив Шмигаль.

За його словами, питання роботи Бурштинської ТЕС зараз перебуває на особистому контролі у виконувача обов'язків міністра екології України. Найближчим часом голова Івано-Франківської ОДА Світлана Оніщук проведе перевірки на цьому підприємстві.

- За необхідності до ситуації підключаться правоохоронні органи. Безумовно, станція є сертифікованим та ліцензованим об'єктом. Безперечно, вона підлягає контролю з боку держави, - зазначив Шмигаль.

20 грудня стало відомо, що співробітники Держспоживслужби вивчили проби снігу чорного кольору. У снігу із Галича фахівці виявили перевищення ртуті. Лабораторне дослідження направили до Галицької міської ради та Держекоінспекції.