Завантажити ще

Найдешевший пластиковий пакет у супермаркеті коштуватиме дві гривні - рішення Кабміну

Найдешевший пластиковий пакет у супермаркеті коштуватиме дві гривні - рішення Кабміну
Фото: pixabay.com

Український уряд 20 грудня встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Найпростіший пакет без ручок з 1 лютого 2022 року коштуватиме не менше двох гривень, з ручками – три. Пакет без ручок, але з бічними складками коштуватиме покупцю 2,5 гривні. Про це повідомляє пресслужба відомства.

В уряді висловили надію, що такий захід дозволить суттєво обмежити обіг пластикових пакетів та сприятиме покращенню екології у майбутньому.

– Кожен українець у середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони служать лише кілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні сумки та дозволити захистити довкілля й здоров'я людей від шкідливого впливу мікропластику, - зазначив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

Перший етап обмежень обігу пластикових пакетів почав діяти з 10 грудня на всій території країни. Тепер у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів, крім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів.

Нардепи пропонують карати за обіг заборонених пластикових пакетів штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень, за повторне порушення – від 3400 до 8500 гривень.

Новини по темі: Закони Магазины Заборона