4 листопада
Завантажити ще

ЗМІ: Тиск на «Синєво» – результат впливу Гетьманцева на податкову

ЗМІ: Тиск на «Синєво» – результат впливу Гетьманцева на податкову
Фото: facebook.com/photo.php?fbid=6490747777667176&set=pb.100001960556744.-2207520000..&type=3

Незаконне, на думку компанії «Синєво», донарахування їй додаткових податкових зобов'язань на суму 1,1 млрд. грн. може бути результатом впливу на податкові органи голови Комітету ВР з питань податкової та фінансової політики Данила Гетьманцева. Такого висновку приходять автори публікації у виданні «Дело».

У четвер «Синєво Україна» оприлюднила пресреліз, у якому звинуватила податкову службу в необґрунтованому донарахуванні 1,1 млрд грн. податків у результаті планової виїзної перевірки, що тривала із серпня 2021 року. Компанія нібито не надала для перевірки необхідні документи, що підтверджують її витрати. Як з'ясувалося надалі з пресрелізу з реакцією ДПС, у «Синєві» також скористалися своїм правом на заперечення проти результатів перевірки всередині структури податкових органів. Це заперечення буде розглянуто до 20 грудня.

«З погляду комунікацій, «Синєво», безперечно зіграли на випередження. Звернення до Президента Зеленського, прем'єра Шмигаля, до Офісу бізнес-омбудсмена та до Посольства Швеції (компанія є частиною шведського холдингу «Медікавер») - це скоріше «підстрахувальні» заходи на випадок, якщо ДПС усередині структури не розгляне скаргу компанії на її користь», - йдеться у публікації.

На думку авторів, на ситуацію, що склалася, потрібно дивитися в контексті подій, які відбуваються навколо податкових органів. Зокрема, у контексті впливу на фіскалів голови податкового комітету Ради Данила Гетьманцева. «З недавніх пір Данило Гетьманцев чи не самостійно призначає керівників на ключові пости у митних органах, а також просуває своїх людей до керівництва ДПС у регіонах. В той же час в. о. голови ДПС Михайло Титарчук, який «взяв під особистий контроль» справу «Синєво», мабуть, взагалі від цих кадрових перестановок самоусунувся», - зазначає автор публікації.

Більше того, посилаючись на дані ЗМІ, видання нагадує, що саме Гетьманцев ініціював нещодавно блокування податкових накладних від великих компаній-експортерів, коли від підприємств в ультимативному порядку вимагали відсоток від сум у накладних як «відкат» за проходження документів. «Під роздачу» тоді, за даними учасників ринку, потрапили такі компанії як Кернел, МХП, ДПЗКУ, Баядера, Промринок, Нива Переяславщини, Київський маргариновий завод та ще сотні великих компаній у всій країні», - йдеться у публікації.

«Титарчук повністю курується Гетьманцевим та останнім часом виконує все, що той рекомендує. Гетьманців же за останній рік прийняв безліч вкрай шкідливих для бізнесу рішень, які вже призвели до спаду ділової активності та погіршення наповнення бюджету», - пояснив співрозмовник The Page.

Сам Гетьманцев у своєму телеграм-каналі вибачився за те, що відбувається, і попросив постраждалих надсилати документи на перевірку. «Однак на ринку не припиняються чутки, що таким чином голова податкового комітету Ради намагається з'ясувати, хто з великих платників податків все ж таки не проти поділитися своїми грошима в ім'я «високих ідеалів революції», - йдеться у статті.

Видання нагадує, що тиск на «білий» бізнес, такий як «Синєво», відбувається на тлі нездатності митних органів подолати контрабанду навіть за допомогою прийнятих РНБО рішень щодо боротьби з найбільшими контрабандистами, а також через схеми «скруток» ПДВ, що продовжуються.

«Податкова залишається лідером скарг підприємців до Офісу бізнес-омбудсмена: з податкових питань туди приходить 65% скаржників, причому в третьому кварталі 2021 року кількість скарг на ДПС стрімко зросла. … При цьому інвестиційна привабливість країни і без того летить у тартари: згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації, майже 60% гендиректорів вважають клімат несприятливим, третина впевнена, що за останні пів року ситуація для підприємницької діяльності лише погіршилася», - йдеться у матеріалі.