Завантажити ще

Замість заборонених пакетів магазини пропонують покупцям "пластикові авоськи"

Замість заборонених пакетів магазини пропонують покупцям
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Після впровадження в Україні обмежень обігу пластикових пакетів низка магазинів та супермаркетів почала шукати спосіб обійти закон. Зокрема, тепер вони пропонують покупцям «пластикові авоськи». Причому, зроблені вони з того ж матеріалу, що і пакети, але інші за товщиною, формою та зовнішнім виглядом. Про це в ефірі Громадського радіо розповів член правління Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель, котрий був ініціатором закону про обмеження пластикових пакетів.

– Ці авоськи з того ж матеріалу, що й пакети, але називаються по-іншому. Формально такі магазини виконують вимогу закону про заборону обігу пакетів. По-перше, закон не доопрацювали, щоб він був дієвішим. А, по-друге, альтернативи, які пропонують супермаркети, мають бути нешкідливими для екології — не можна взяти пакет, надати йому іншого вигляду та продавати чи роздавати безкоштовно, — зазначив Оржель.

Раніше користувачі соцмереж також скаржилися на те, що в магазинах продають сітки, виготовлені з пластикових волокон. Крім того, багато дрібних магазинів і  рундуків, а також продавці на ринках все ще не обмежили обіг пакетів і, як і раніше, роздають їх покупцям як тару.

Перший етап обмежень обігу пластикових пакетів почав діяти з 10 грудня на всій території країни. Тепер у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів, крім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів.

Нардепи пропонують карати за обіг заборонених пластикових пакетів штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень, за повторне порушення – від 3400 до 8500 гривень.

Новини по темі: Закони Магазины Заборона