7 червня
Завантажити ще

Як допомогти домашнім вихованцям пережити Новий рік

Як допомогти домашнім вихованцям пережити Новий рік
Фото: Фото за формою PxHere

Що для нас веселощі, то для котів та собак – стреси та небезпеки. Як убезпечити свого вихованця, а заразом зберегти собі нерви?

1. Ялинки-палиці

Ялинку вбирайте краще штучну. Адже з погляду вихованця, її потрібно обов'язково обійняти та пожувати! Натуральна загрожує сколотими лапками та носами. Іграшки на ялинку вибирайте безпечні, які обов'язково не б'ються! Краще щільні пластикові або тканини.

І, зрозуміло, жодної мішури у домі! Для тварин, а особливо для кішок, ялинковий дощ – десерт. Вони люблять його жувати і навіть ковтати. Є небезпека провести святкові дні у ветеринара, витягуючи з страждаючого звіра новорічні блискітки.

2. Феєрверки

Чимало тварин, насамперед собак, злякавшись феєрверків, тікає та губиться. Гуляйте в той час, коли вже чи ще не бабахають. І лише з повідком. Обов'язково прикріпіть до нашийника пса бирку з прізвисько та телефоном господаря на випадок втечі. Якщо кіт виходить із квартири, йому теж не завадить такий нашийник.

Підготуйте для тварини "притулок": кімнату або кут, де вулична пальба менш чутна. Можна тимчасово перемістити туди корм та миску з водою. Коли почнуть "виривати", щільно закривайте вікна, опускайте фіранки.

Важливо не заохочувати «істеричну» поведінку тварини. Якщо ви будете його гладити і заспокоювати, то наступного разу він вже точно знатиме, як домогтися від вас такої реакції. Але можна спробувати переключити увагу на улюблену іграшку.

3. Гості дорогі

Натовпи веселих незнайомих людей, які постійно вторгаються на «територію» вихованця, – також привід для тривоги. Порада господарям - привчати кошеня чи цуценя до інших людей потрібно з дитинства, але в будь-якому випадку попросіть гостей не чіплятися до тварини, якщо їй некомфортно. Вихованець повинен бути впевнений, що у квартирі завжди є місце, що належить тільки йому, де його ніхто не чіпатиме.

4. Святковий стіл

Попередьте гостей та пам'ятайте самі – жодних подачок зі столу! Для бобиків і барсиків це може призвести до серйозних кишкових розладів. А для вас – зіпсованим святом.

5. Якщо ви їдете

Багато хто на новорічні свята їде у відпустку, а вихованців залишає на перетримці. Там їм сумно та самотньо. Порада господарям - взяти із собою підстилку із запахом будинку, улюблені іграшки, знайомий корм та наповнювач для туалету.