Завантажити ще

Оператора Lifecell підозрюють у роботі з компаніями, проти яких запроваджені санкції

Оператора Lifecell підозрюють у роботі з компаніями, проти яких запроваджені санкції
Фото: delo.ua/telecom

Мобільний оператор Lifecell може продовжувати співпрацювати з російським бізнесом, проти якого Україна запровадила санкції. Про це повідомив блогер Олександр Аронець.

«30 жовтня Зеленський серед інших, ввів санкції щодо ТОВ «ІММО» та ТОВ «Цифрова Лабораторія» Романа Шахрая. Ця доволі скандальна компанія пропонувала користувачам телефонних операторів платний контент, неодноразово підписуючи на нього людей без їхньої згоди, маючи при цьому багатомільйонні прибутки… На відміну від інших мобільних операторів Lifecell продовжує фактично співпрацювати з росіянами. Увесь контент переоформлений «заднім числом» на інше ТОВ «Єдиний Реєстр Перевезень», яке також підконтрольне Роману Шахраю. Профільний напрямок ТОВ «ЄРП» – перевезення. Компанія, статутний капітал якої становить всього 1 тисячу гривень, що ніколи не займалася цифровим контентом, тепер  матиме багатомільйонні прибутки. Типова прокладка», – зазначає активіст.

Блогер повідомляє, що деякі брендовані сервіси Lifecell віднедавна змінили власника. Наприклад на вебсторінці https://woman.lifecell.ua замість «ЦИФРОВА ЛАБОРАТОРІЯ» тепер зазначено, що «весь контент та вся інформація надається користувачам компанією ТОВ “ЄРП”».

«У «Лайфа» є послуга «Мелорінг», – повідомляє Аронець, – коли звичайний сигнал замінюється на мелодію. Її також  надавала компанія Шахрая, яка потрапила під санкції. Але тепер внизу сторінки як власник послуги зазначена «ЄРП». Хоча у кеші Google залишається назва “ЦИФРОВА ЛАБОРАТОРІЯ”».

Блогер звертає увагу, що, за інформацією джерел, відбувається ймовірний тиск на працівників Lifecell, які не хочуть брати участь у сумнівних схемах з обходу санкцій, за що їм погрожують звільненням. За словами однієї зі співробітниць, персонал Lifecell обурений діями  топменеджменту, що «наплював на внутрішні процедури і поставив під удар імідж компанії». Співробітниця повідомляє, нібито «у компанії всі знають про зв'язок Романа Шахрая з росіянами, тобто кошти українських споживачів і надалі продовжуватимуть спрямовувати до РФ, яка загрожує Україні військовим вторгненням».

Олександр Аронець закликає Службу безпеки України перевірити інформацію щодо співробітництва мобільного оператора з російськими бізнесом. «Наразі я не бачу спростувань чи коментарів від Lifecell. Сподіваюсь їх побачити найближчим часом. Очікуємо від СБУ оперативної реакції. Послугами мобільних операторів користуються мільйони українців. Люди мають право знати, чи не стають вони спонсорами країни-агресора», – підсумовує блогер.