21 травня
Завантажити ще

Шкарлет: Деякі школи не захотіли карту Клопотенка. Вони розробляли своє меню

Шкарлет: Деякі школи не захотіли карту Клопотенка. Вони розробляли своє меню
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=8u0Um1s9EWk

У поточному навчальному році у всіх навчальних закладах України впроваджується нове шкільне меню. І якщо 45% шкіл перейшли на «оновлену карту страв» з 1 вересня, то решті дали час на перехідний період до 1 січня. Про це під час онлайн-презентації платформи "Знаїмо" розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

– Ми дали перехідний період. Хто не хоче карту Клопотенка – розробляли своє меню. Таких шкіл дуже багато, котрі переробляли його під свої особливості харчування. Харчові звички, наприклад, Закарпаття чи Івано-Франківщини, – наголосив Шкарлет.

Він додав, що у поточному році активно проводиться оновлення обладнання у шкільних їдальнях. Так, закуплено 1200 харчоблоків. Наступного року планується ще одна субвенція на цей проект.

Що за карта Клопотенка

Нове шкільне меню складається із 160 страв. Їх розробкою займався відомий український кухар Євген Клопотенко. Воно містить як традиційні українські страви, так і популярні страви різних кухонь світу. Вперше було включено безглютенові позиції, збільшено кількість фруктів та м'яса у раціоні. Меню розроблялося в межах норм, рекомендованих спеціалістами МОЗ, та відповідають політиці World Health Organization Ukraine.