3 жовтня
Завантажити ще

Зонд Parker Solar Probe пройшов через один із шарів атмосфери Сонця

Зонд Parker Solar Probe пройшов через один із шарів атмосфери Сонця
Фото: nasa.gov/feature

Космічний апарат Parker Solar Probe пролетів через верхні шари атмосфери Сонця, де температура може досягати 500 тис. кельвінів (близько 500 тис. градусів Цельсія) та взяв звідти зразки частинок та магнітних полів. Про це повідомило у вівторок Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору ( NASA ).

- Сонячний зонд NASA Parker тепер знаходиться у верхніх шарах атмосфери Сонця - його короні, заміряючи частинки та магнетичні поля в ньому… Нова віха знаменує собою один важливий крок для Parker Solar Probe та один гігантський стрибок у сонячній науці. Так само, як посадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як вона сформувалася, дотик до речовини, з якої складається Сонце, допоможе вченим розкрити важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на сонячну систему, - повідомили в агентстві.

Зонд був запущений у серпні 2018 року з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Наприкінці жовтня того ж року він побив рекорд наближення до Сонця, встановлений німецько-американським апаратом Helios 2.

На борту станції вартістю близько $1,5 млрд розміщено чотири комплекти наукових інструментів. Його обладнання захищене оболонкою із вуглепластику завтовшки 11,43 см, що дозволяє витримати нагрівання до 1,4 тис. градусів Цельсія.

Очікується, що проведені зондом дослідження дозволять зробити фундаментальний внесок у розуміння причин "нагрівання сонячної корони" та виникнення сонячного вітру (потоку іонізованих частинок, що витікає із сонячної корони).

Раніше в NASA заявили, що Parker побив рекорди, які сам же встановив. Він став найшвидшим пристроєм в історії людства і наблизився до Сонця так сильно, як нікому не вдавалося.

Новини по темі: Сонце NASA