28 вересня
Завантажити ще

Київ закупить нові тролейбуси та вагони метро за кредитні 100 мільйонів євро

Київ закупить нові тролейбуси та вагони метро за кредитні 100 мільйонів євро
Фото: facebook.com/kyivmetro

Київ підписав кредитну угоду на 100 мільйонів євро із Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Ці гроші витратять на оновлення тролейбусного парку та вагонів метро. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Підписи під документами поставили мер столиці Віталій Кличко, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон та голова Представництва ЄС в Україні посол Матті Маасікас.

- Кредитний договір, який ми сьогодні підписуємо – найкраща фінансова угода для міста за останні 30 років. Він дозволить столиці отримати 100 мільйонів євро на поновлення тролейбусного парку. А також вагонного парку метрополітену міста. Без перебільшення - це допоможе підвищити доступність та покращить якість послуг громадського транспорту в Києві. Підкреслю, це перший кредит від Європейського інвестиційного банку в Україні, запропонований місту безпосередньо без участі держави, - зазначив Кличко.

З 2019 року за підтримки ЄБРР столиця розпочала реалізацію низки проектів з розвитку транспорту в рамках програми «Зелені міста». Загальна сума проектів складає 320 млн. євро. Із них 180 млн євро витрачено на модернізацію міського транспорту, ще 140 млн – на модернізацію системи централізованого теплопостачання столиці.

За 2015 – 2020 роки “Київпастранс” оновив автопарк на 10,4%. Підприємство закупило 109 тролейбусів, 107 автобусів та 67 трамваїв.

Новини по темі: Транспорт Київ Кличко