1 квiтня
Завантажити ще

В інституті Pantone назвали колір 2022 року. Вперше його не вибрали, а створювали

В інституті Pantone назвали колір 2022 року. Вперше його не вибрали, а створювали
Фото: pantone.com/

Головним кольором 2022 року, за версією Інституту Pantone, став бузковий відтінок під номером 17-3938 та назвою Very Peri (у вільному перекладі - "Дуже красивий"). Як повідомили в інституті, вперше в історії експерти Pantone не вибирали колір, а створювали його наново, орієнтуючись на те, що відбувається у світі.

- Показуючи безтурботну впевненість і сміливу цікавість, що пожвавлює наш творчий дух, допитливий та інтригуючий Pantone 17-3938 Very Peri допомагає прийняти цей світ, відкриваючи нам нове бачення, - зазначили в інституті.

Для розробки відтінку експерти застосували зокрема цифрові технології. На думку фахівців, Very Peri поєднує в собі «сталість» синього з «енергією та хвилюванням» червоного та символізує динамізм, креативність, уяву та просування вперед.

- Зараз зовсім інший час... Суспільство продовжує усвідомлювати, що колір є важливою формою спілкування та способом виражати емоції, і складність цього нового синього відтінку з червоно-фіолетовим підтоном наголошує на величезних можливостях, які відкриваються перед нами, - зазначила віцепрезидент Інституту кольору Pantone Лорі. Пресман.

Інститут кольору вибирає головний відтінок наступного року вже протягом двох десятиліть, орієнтуючись на те, що відбувається в суспільстві, та на глобальні тренди. У 2020-му році «кольорами року» було позначено відразу два відтінки — жовтий і сірий, які прийшли на зміну «класичному синьому».

Новини по темі: Дизайнери Мода