21 листопада
Завантажити ще

В Африці провели дослідження штаму "Омікрон": Ефективність вакцини Pfizer може бути в 40 разів меншою

В Африці провели дослідження штаму
Фото: REUTERS

В Африканському науково-дослідному інституті охорони здоров'я повідомили про результати дослідження штаму "Омікрон". Перші лабораторні тести нового варіанта коронавірусу показали, що антитіла від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти "Омікрона", ніж вихідний штам COVID-19. Проте вчені запевнили, що, незважаючи на невтішні показники, вакцина продовжує працювати, а бустерна доза навіть підвищує її ефективність. Про це пише  Sky News.

- Дослідження показало, що антитіла людей, які були вакциновані або перехворіли на коронавірус і отримали антитіла природним шляхом, були значно ефективніші проти "Омікрону". Це дозволяє припустити, що бустери можуть принести значну користь, - поділився професор Алекс Сігал із Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я, який керував дослідженням.

Однак він додав, що здатність "Омікрону" вислизати від вакцини була в 5-10 разів кращою, ніж у Бета-варіанту, який також був виявлений в Африці. Сігал також вважає, що "Омікрон", можливо, має "імунний захист" і перевагу передачі в порівнянні з іншими варіантами, але це вимагає більш детального вивчення.

- Дослідження було дуже обмеженим, оскільки в ньому було вивчено живий вірус "Омікрон", вирощений у лабораторії, який протестували на зразках крові всього 12 вакцинованих людей, - сказав Сігал.

Тому ця наукова робота не може точно сказати про ефективність вакцини або подальше поширення "Омікрону" в реальному світі.