Завантажити ще

Віктор Ляшко попередив, що у національному календарі вакцинації може з'явитися нове щеплення

Віктор Ляшко попередив, що у національному календарі вакцинації може з'явитися нове щеплення
Фото: Павло ДАЦЬКОВСЬКИЙ.

У національному календарі вакцинації в Україні може з'явитися нове щеплення, яке безкоштовно робитимуть дітям, заявив голова МОЗ Віктор Ляшко. Це щеплення від пневмокока, збудника менінгіту. Про це 7 грудня повідомляє "РБК-Україна" із посиланням на заяву міністра на форумі "Україна 30".

- Сьогодні у нашому національному календарі щеплень десять інфекційних хвороб, яких можна запобігти, вчасно провівши вакцинацію. Додатково ми плануємо додати пневмокок. Якби не епідемія COVID-19, то я думаю, що у 2022 році ми ввели б цю інфекцію (щеплення проти неї. - Прим. авт.) в національний календар щеплень. Але сьогодні ми концентруємось на боротьбі з ковідом, – зазначив Ляшко.

Пневмокок є одним з основних збудників менінгіту, середнього отиту, синуситу, позалікарняної пневмонії у дітей та дорослих. У багатьох країнах світу вакцинація від пневмокока є обов'язковою, наприклад у США – з 2000 року. В Україні таке щеплення можна зробити лише за гроші.

Нині в Україні до календаря обов'язкових щеплень для дітей включено 10 хвороб - туберкульоз, поліомієліт тощо. Санкції за відмову прищеплювати дітей - від недопуску до школи чи садка до грошових штрафів

Крім того, Ляшко розраховує, що в Україні теж почнуть щепити проти COVID-19 дітей з 5 років. Підлітків старше 12 років вже вакциновано понад 40 тисяч.

– Ми вже дозволили вакцинуватися проти коронавірусної хвороби дітям віком від 12 років. Вже понад 40 тисяч підлітків скористалися цим, - зазначив Ляшко.

Міністр нагадав, що в деяких країнах світу вакцинуватися від коронавірусу дозволено дітям від 5 років. Він сподівається, що і в Україні виробники вакцин зареєструють зміни до інструкцій та привезуть відповідні препарати, що дозволить розширити програму вакцинації дітей.

- Але ми сьогодні не ставимо у пріоритет масову вакцинацію дітей проти коронавірусної хвороби, оскільки зосереджені на групі ризику, на людях старшого та похилого віку. Для нас це пріоритет, – наголосив Ляшко.

Раніше повідомлялося, що в Україні у розпалі кампанія сезонної вакцинації від грипу. Зокрема, Віктор Ляшко сам вколов собі вакцину і всю свою сім'ю теж прищепив самостійно.