Завантажити ще

На Харківщині екс-військовий, що втратив на війні ногу, встановив рекорд, протягнувши 16-тонний літак

На Харківщині екс-військовий, що втратив на війні ногу, встановив рекорд, протягнувши 16-тонний літак
Фото: ukrinform.ru

Рекорд було поставлено жителем Вінницької області Романом Кашпуром на військовому аеродромі у Чугуєві Харківської області. 24-річний екс-військовий зрушив з місця 16-тонний літак Ан-26, повідомив « Укрінформ ».

- Роман, людина з інвалідністю 2-ї групи на протезі (ампутована права нога), встановив Національний рекорд на честь святкування Дня волонтера та Дня ЗСУ: протягнув літак АН-26 вагою 16 тонн на відстань 6,40 м за 43 секунди, - уточнила дружина Романа Юлія.

За її словами, ця подія зареєстрована у Книзі рекордів України. Відповідний сертифікат вручила офіційна представниця Національного реєстру рекордів України Ганна Шаповалова.

- Я вірила, що Роман досягне мети. Він сильна, життєрадісна, спокійна людина. І мені біля нього спокійно, і нашим двом діткам – 6-річному Ванечку та 11-місячному Сашеньці, – додала Юлія.

За словами побратима, старший солдат Дмитро Гержан, Роман Кашпур у лютому 2017-го підписав контракт із 74-м окремим розвідувальним батальйоном, брав участь у боях за Мар'їнку, в Авдіївській промзоні, у Верхньоторецькому, Кам'янці. У травні 2019-го під час виконання розвідувальних робіт настав на протипіхотну міну, внаслідок чого втратив ногу.

Після цього Роман став постійно займатися спортом удома та виграв "Ігри Героїв-2020", а також став чемпіоном у трьох категоріях "Ігор Героїв-2021". До цьогорічного рекорду чоловік почав готуватися півроку тому. Запевняв: руки здорові, сила є, чого не спробувати протягнути, скажімо, літак? І простяг.

У серпні поточного року українські стронгмени встановили рекорд, зрушивши з місця найбільший літак у світі – АН 225 «Мрія». Силачі витягли його майже на п'ять метрів.

Новини по темі: рекорди літак