Завантажити ще

Google присвятив дудл французькому художнику Жоржу Сера

Google присвятив дудл французькому художнику Жоржу Сера
Фото: google.com.ua

З самого ранку другого грудня Google розмістив на своїй стартовій сторінці дудл, присвячений французькому художнику Жоржу Сера, який зображував сцени сучасного паризького життя за допомогою фірмових технік живопису - пуантилізму і дивізіонізму.

Методи Сірка також дали початок школі неоімпресіонізму - авангардному напрямку XIX століття, що назавжди змінив хід сучасного мистецтва.

Жорж Сіра народився Парижі 2 грудня 1859 року у багатої сім'ї. Здобув освіту в престижній установі École des Beaux-Arts. Надалі розробив і назвав "хромолюмінаризм" (після цей стиль став всесвітньо відомий як пуантилізм або дивізіонізм).

Після багатьох чернеток та експериментів у свої 26 років Сіра закінчив картину, яку вважають шедевром – "Неділя на острові Гранд-Жатт". Саме вона і показана Google у дудлі.

Якщо дивитися з потрібної відстані, на картині сприймаються одразу понад 200 тисяч дрібних мазків пензлем і точок контрастного кольору, які в псевдохаотичному мерехтінні зливаються в цільну сцену острова на Сені.

У майбутньому роботи Жоржа Сєра надихнули багато художників у різних дисциплінах, бродвейські мюзикли і навіть творців кінофільмів.

Раніше Google присвятив дудл відомому українцю Івану Піддубному. Анімований малюнок, на якому рука спортсмена перетворюється на букву G, було видно лише для українських користувачів.

Новини по темі: Google Мистецтво