13 червня
Завантажити ще

В Узбекистані водіям дозволили їздити без прав

В Узбекистані водіям дозволили їздити без прав
Фото: catalog.archives.gov

Уряд Узбекистану прийняв поправки до законодавства, згідно з якими з 1 березня 2022 року можна буде керувати автомобілем, не маючи прав і техпаспорту. Також нові поправки дозволяють водіям спілкуватись мобільним телефоном за кермом. Документ опублікували на урядовому сайті "Народне слово" 1 грудня.

«У разі наявності при собі біометричного паспорта або ідентифікаційної ID-картки, виданих органами внутрішніх справ або консульськими установами Республіки Узбекистан, водію не потрібно мати при собі документ на право керування транспортним засобом, документи про реєстрацію транспортного засобу, а також такі, що підтверджують право володіння, користування або розпорядження транспортним засобом за відсутності його власника», - йдеться у документі.

Також нові поправки дозволяють узбецьким водіям користуватися телефоном через навушники або інші технічні засоби, які не потрібно тримати у руках. Зазначається, що ці зміни не поширюються на тих водіїв, які мають посвідчення або автомобільні номери, отримані в інших країнах. У такому разі водій повинен мати права та техпаспорт.

Поправки було прийнято Законодавчою палатою Узбекистану у жовтні 2021 року. 19 листопада їх схвалив президент країни Шавкат Мірзійоєв.

Першою країною, в якій на офіційному рівні дозволили їздити без прав, стала Грузія у 2011 році. У Казахстані таке нововведення запрацювало з 1 лютого 2021 року. В Україні штраф за їзду без прав (за їх фактичної наявності) становить 425 гривень. Якщо за кермо сідає людина, яка в принципі не має прав, то вона ризикує заплатити штраф у розмірі 3400 гривень.